Autor Zpráva
sucharda
Profil *
nemuze me nekdo pomoc sem u bodu 4 v podrobnejsim navodu pro zacatecníky a nejde me ten TXT predelat na HTML a mam windows XP a proste to tam neni Dik
Petra
Profil
Otevři ten TXT soubor. Měl by se otevřít v poznámkovém bloku. Klikni na "soubor" v tom horním řádku a až se vybalí nabídka klikni na "uložit jako...". Otevře se ti takový jako přehled souborů. Hned pod tím je taková řádka "jméno souboru" a v ní je napsán název toho tvého souboru, nevím, jak sis ho nazval, dejme tomu že "stranka.txt". Umaž to "txt" a přepiš to na "html" a klikni na uložit.

Není to zrovna změna přípony, soubor stranka.txt ti zůstane taky, ale získáš tak stranka.html, samotné přejmenování totiž obávám se neumim vysvětlit :-)

Jestli něčemu z toho nerozumíš nebo ti to nejde, napiš přesně která pasáž to je.
SuE
Profil
přejmenování by mělo jít tak, že klikneš na soubor pravým myším uchem, a v tom menu, co tam vyběhne, je volba "přejmenovat" - vybereš ji a pak mužeš soubor přejmenovat jak je libo :-)
tedy místo .txt tam dej .html na konec
izsak
Profil
SuE
Tvoj postup vyžaduje, aby mal užívateľ zobrazené prípony v Prieskumníkovi.
Nástroje > Možnosti priečinku > Zobrazenie > Skryť prípony pre známy typy súborov (táto položka nemá byť zaškrtnutá).

Petrin postup je dobrý, ale aby Notepad určite uložil súbor s príponou .html, tak do políčka Názov súboru: napíš názov súbor v úvodzovkách, napr.: "stranka.html".
SuE
Profil
izsak: dík za doplnění, to mi nedošlo, že by to někdo mohl nemít zobrazené, já bez toho nemůžu žít :-)
jazyková poznámka: Možnosti priečinku je česky Možnosti složky
Yuhů
Profil
Jenom připomínám, že je řeč o návodu
http://www.jakpsatweb.cz/archiv/zacatky-soubor.html
a problém bude pravděpodobně už ve třetím bodu.

U postupu, jak ho doporučuje Petra, bych ještě poradil zkusit uložit html soubor se zcela jiným jménem, protože pokud se zvolí stejné jméno, tak XP někdy neumějí vytvořit nový soubor, ale stále ukládají ten starý txt soubor.
Attila
Profil *
Příspěvek byl mimo téma a byl administrátorem smazán. Založte si prosím nové téma, ale předtím se zkuste podívat, zda se váš problém neřeší už jinde. Vpravo nahoře je k tomu účelu políčko pro hledání.
JiK
Profil *
protože pokud se zvolí stejné jméno, tak XP někdy neumějí vytvořit nový soubor, ale stále ukládají ten starý txt soubor.

To si snad delas srandu, ne? Jezisi, jeste ze ty okna uz leta nepouzivam, tohle snad nedelaly ani zlomyslna milenia. Godd bless unix based OS (a MAC OS X je fakt skvely)
Yuhů
Profil
> To si snad delas srandu, ne?

ne, to si nedělám srandu. God bless Unix based OS, to ano. Ale kdo ten posvěcenej systém lidem nainstaluje? A kdo je s nim naučí, když souseda se na unix zeptat nemůžou (na Notepad ano)? No, to jsme mimo téma, sorry.
ada
Profil *
zdar lidi,
sorry ale já s webem teprv začínám,mohla bych někoho poprosit,kdo by mi vysvětlil jak můžu na stránky dát pozadí,nadpis,menu,atd. prosím vozvěte se někdo na: hippik.ada@seznam.cz no pokud chcete vydět tu hrůzu tak je to : http://sweb.cz/hippik.ada je to fakt zoufalý,předem dík...
Yuhů
Profil
menu je těžký, ale pozadí a nadpis je popsán v základech html:
www.jakpsatweb.cz/zaklady-html.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0