Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Potřeboval bych poradit s volbou software pro rozvrzeni a naplanovani rozsahlejsiho projektu webových stránek.
Každý kdo něco takového dělal jistě ví, že je třeba vytvořit databázi s vhodnou strukturou, promyslet a popsat logiku stránek, popsat jednotlivé stránky, jejich vzájemné napojení, apod.

Zajímalo by mě, jestli existuje nějaký software, který takové věci dokáže.
Pokud ano, budu vám vděčný za nápady a podněty.

Děkuji.
WanTo
Profil
Já používám software jménem tužka a papír :) Přemýšlí se u toho mnohem líp než u PC.
MilanJ
Profil
Já používám software jménem tužka a papír :)
Já zatím taky, ale znáte to... sem něco dopsat, támhle, nastavit papír, scvaknout dohromady, přiložit, atd. Člověk se pak ztrácí.
Marty
Profil
Tak přepíšeš to důležité na nový papír. Tohle má totiž tu výhodu, že na papíře máš vše co tě napadlo, třeba i hned ze začátku a můžeš se vrátit k některým nápadům z minulosti.
MilanJ
Profil
...přepíšeš to důležité na nový papír
Souhlasím s tím, že papír je někdy nezastupitelný, přesto...rád bych ten software...jestli existuje.
A kdyby uměl i vývojové diagramy, nebudu proti.
roberta
Profil
papír - to snáď nemyslíte vážne...

je to síce dobrá metóda, ale s náročnosťou projektu nebude stačiť. skús sa pozrieť po niečom, čo sa volá UML. Väčšinou ten software na modelovanie je drahý, ale na priblíženie k problematike si môžeš vyskúšať Enterprise Architect
MilanJ
Profil
Otázka je, jestli to není zase moc složitý.:-/

Jaké máte zkušennosti se softwarem takového typu?
roberta
Profil
no ak robíš nenáročné projekty, tak sú ti podobné nástroje zbytočné, ale ak vedieš tím povedzme 30 ľudí, ktorí makajú na IS nejakej poisťovni, tak "papier" neprichádza do úvahy. Len sa musíš naučiť modelovať (je to podobné ako programovanie, len jazykom je UML). A ak sa chceš stať dobrým analytikom, designérom (nemyslím grafika :) alebo kóderom v nejakej slušnej soft. firme, tak sa bez podobných nástrojov nezaobídeš... ale na to časom prídeš aj sám...
MilanJ
Profil
Právě na to přicházím.
Existuje nějaký český software? ...byť komerční.
MilanJ
Profil
Ale nechcete mi říct, že všichni, kteří tvoří weby, postavené na databázi, řekněme rozsáhlejší projekty (tedy projekty, na kterých pracuje minimum lidí), si malují tužkou na papír?
roberta
Profil
o českom softe neviem (možno má nejaký českú lokalizáciu) a čo sa týka rozsiahlejších projektov, tak sa obávam, že väčšina si to nekreslí ani na papier...
MilanJ
Profil
No jo...jenže to pak dopadá hrozně, termíny se oddalují, člověk ztrácí dobrou pověst (pokud nějakou vůbec má) a jakákoliv změna je problém.
Nejsem z toho moudrý. UML mi přijde příliš složitý, nechci chodit na komára s kanónem.
MilanJ
Profil
Tak jinak... jaký software používáte na tvorbu vývojových diagramů a návrh databáze?
roberta
Profil
tak kľudne môžeš používať hociaký software, ktorý dokáže niečo nakresliť (napr. Word)...
MilanJ
Profil
Myslel jsem něco sofistikovanějšího.:-)
roberta
Profil
s tými vývojovými diagramami je to asi tak, že existuje nespočetne veľa metodológií na ich tvorbu. Každá metodológia má iné pravidlá. Preto skoro každá soft. firma používala na dokumentáciu k činnostiam tvorby IS (zber požiadaviek od zákazníka, analýza, design, datový model... ) vlastný software (to vyplývalo z toho, že každá firma mala vlastné know how na tvorbu IS). Po čase prišli všetci nato, že si nerozumejú ani medzi sebou navzájom... Preto bola snaha o vytvorenie štandardu a ten je UML (nie je to až také ťažké naučiť sa základy... ani z PHP nevieš všetko a predsa ho používaš). A UML "editory" (je ich tiež veľa - skús google, ale aspoň má každý podobný princíp)

A pýtal si sa na, aký soft používam: Enterprise Architect (napríklad v ňom bol navrhnutý internet banking v jednej nemenovanej banke) a dávnejšie som používal Visio od M$, ale to mi nevyhovovalo...
SuE
Profil
visio?
hezký příklad : je tady

dole jsou odkazy na soft, který by se dal použít (asi komerční, nezkoumala jsem)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0