Autor Zpráva
Mástřik
Profil *
Mám stránku horizontálně rozdělenou (horní je menu, spodní je text) v rámech. Nechci mít text rozlezlej po celé obrazovce. Chtěl bych ho mít jen na šířce např. 600px. Jako kdybych ho dal do tabulky. Nechce se mi dávat všechny informace na zobrazovaných stránkách do tabulek. Nejde to udělat už při rozdělení obrazovky (frameset, frame apod.) ?
vlpospa
Profil
POradim ti jedno..radsi pouzij Css,,ramy nesjou moderni a nepodporuje je vetsina prohlizecu
Mistr
Profil
Mástřik
Jsou dvě řešení (teda ono jich je víc, ale dvě takové nejjednodušší).

(1) Rámové
Předpokládám, že chceš mít ten text ve spodním rámu horizontálně vycentrovaný. Proto by bylo třeba rozdělit spodní rám ještě na tři další, přičemž ten prostřední bude mít požadovanou šířku 600 px. Zbylé dva boční budou mít šířku libovolnou a do nich můžeš natahovat stránku třeba s bílým pozadím. Definice rámů pak bude vypadat nějak takto (tučně je zvrazněno nové doplnění definice):
<frameset rows="20%,*">

<frame name="horni">
<frameset cols="*,640,*">
<frame name="levy">
<frame name="stred">
<frame name="pravy">
</frameset>

</frameset>

Jednotlivé framesety by ještě bylo potřeba doplnit o adresy načítaných stránek (src="..."), ovšem to již ponechám na Tvém umu.

(2) Pomocí kaskádových stylů
Stránky, které se budou zobrazovat ve spodním rámu, upravíš mírně v jejich HTML kódu. Těsně za <body> dáš <div id="celek"> a těsně před </body> dáš </div>. Do části <head></head> pak vepíšeš toto:
#celek {width: 600px; margin: 0 auto;}

Width udává šířku, margin zas zajišťuje umístění obsahu stránky horizontálně uprostřed dané stránky.
Mistr
Profil
vlpospa
POradim ti jedno..radsi pouzij Css,,ramy nesjou moderni a nepodporuje je vetsina prohlizecu
Samozřejmě, že CSS je lepší než rámy. Ovšem autor řešil rámy, tak mu poraďme ohledně rámů.
A podpora v prohlížečích? Já myslím, že rámy jsou dnes podporovány praktocky ve všech běžně užívaných prohlížečích. Nebo jsi jiného názoru?
Mástřik
Profil *
kdybych uměl css, tak bych se na to neptal. Snad se časem naučím něco jiného než html. :-) Stránky už mám na netu http://www.junaknachod.wz.cz/ Vyšmoulil jsem to tak, že jsem nacpal do každé stránky tabulku :-( Ještě budu muset udělat jakousi předstránku kvůli reklamě poskytovatele. Teď ještě skouknu a tkusím ty vaše nápady. Dík Martin
Mástřik
Profil *
oni jsou vlastně jen tvoje Mistre :-) Dik
Mistr
Profil
Mástřik
A co ty nápady? Běhají?
Juross
Profil *
Chtěl bych se zepat jak vyvořit stránku vertikálně rozdlělenou aby se mi to vlevo např. neměnilo a v pravo se měnilo s odkazy..... lepší je css nebo ramy nebo div... ale jsem začátečník v HTML a tak předím díky za ohled :-D
Mistr
Profil
Juross
Něco Ti poradím: zkus navštívit tuto stránku: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=20138&foru m=1&page=-1
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0