Autor Zpráva
Juross
Profil *
když upravuji vzhleh stránky je lepší používat tagy nebo nějak css ale jsem začátečník..... takže asi html.... a jde dat jeden frame vodorovně a pod ním jdo 2 sloupce svislé??
FantomX1
Profil
tagy sa musia pouzivat vzdy ale len semanticke, ktore maju nejaky zmysel. Teda nie tie co ovplyvnuju vzhlad, na to sa pouziva CSS. Obcas sa mozu pouzit aj tagy fyzicke, napriklad DIV sa velmi casto pouziva na navrh struktury dizajnu webu. Ostatne fyzicke tagy ako b, i a ine sa v ojedinelych pripadoch mozu pouzit tiez, ale inak radsej strong ci em.


Co sa tyka tych framov, da sa to vlozenim dalsieho framesetu ako polozky v hlavnom framesete


<framset rows="100,*">
<frame name="horny src=""/>
<frameset cols="*,*">
<frame name="lavy_spodny" />
<frame name="pravy_spodny" />
</frameset>
</frameset>rows urcuje ze budu v riadkoch, cize pod sebou. cols urcuje ze budu v stlpcoch cize vedla seba, hviezdicka urcuje ze budu mat automaticku velkost. Samozrejme vsade musis doplnit src pre zdrojovy dokument.
Mistr
Profil
<frame name="horny src=""/>
Vypadla Ti uvozovka. Mělo by to být:
<frame name="horny" src=""/>
Juross
Profil *
Jj díky moc... a když se všude píše že lepší je formátovat v css má smysl abch se to učil ??? když neumím pořádně html? nebo je lepší dělat to fyzikými tagy a až budu v tom lepší tak začí v CSS???
Juross
Profil *
no a ještě jak je <framset rows="100,*"> tak by mělo byt <frameset rows="100,*"> ale tak mam PSpad takže mi to našlo :-D
Mistr
Profil
Juross
Odpověděl sis sám. Nauč se nejdříve HTML, pak přejdi na CSS a pak až někdy na JavaScript.
Mistr
Profil
Juross
tak by mělo byt <frameset rows="100,*">
Samozřejmě, holt něco přehlédnu. Promiň.
FantomX1
Profil
jj, HTML su zaklady, i ked samotne bez CSS v dnesnej dobe uz nic neznamena, takze to ide akosi k sebe, alebo inak bezseba to nejde.
Mistr
Profil
FantomX1
jj, HTML su zaklady, i ked samotne bez CSS v dnesnej dobe uz nic neznamena, takze to ide akosi k sebe, alebo inak bezseba to nejde
To je sice pravda, ale těžko se pouštět do CSS, když nemáš pevné základy z HTML.

http://www.jakpsatweb.cz/css/css-uvod.html#kdycss
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0