Autor Zpráva
kris
Profil *
Ahoj, poraďte prosím.
Instalovala jsem php 1-8, nejde mi otevřít konzole mysql, asi mám na portu 3306 zbytek předchozí instalace nebo jiný program. Jak to mám ale zjistit a program odstaranit?

A ještě jeden dotaz: Jak a kde mám povolit práva zápisu - právo vytvářet soubory ve složce pro můj server?

Dík za odpověď.
FantomX1
Profil
Ja si najskor myslim ze ak ti mysql bezi ako sluzba, alebo si ju zabudla vypnut, proste sa pozri do manazera uloh a systemovych procesov ci ti to nebezi. Dalej si to vies zistit ked do prikazoveho riadku napises telnet 127.0.0.1 3306 ten sa pozrie ci ti tam nieco bezi. Ak ano, vrati ti vysledok.

Aby si mohla vytvarat subory musi ti Apache bezat pod rootom alebo administratorom ale nie ako bezny uzivatel. Asi mas na mysli PHP, ak mas linux, este by si mohla skusit nastavit nastavenia pristupu pre dany adresar funkciou chmod(adresar, 0777) co je v hexadecimalnom tvare maximalny pristup.
peggy
Profil *
Mám taky problémy s portem 3306 a instalací MySQL. Zkoušel jsem telnet 127.0.0.1 3306, napsalo mi to : soubor nelze najít, ověřte název a cestu a zda jsou k dispozici všechny knihovny. Jak mám proboha vědět, které knihovny jsou zapotřebí. Poraďte prosím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0