Autor Zpráva
Jarda N.
Profil *
ahoj,

jeste do patku jsem svuj hosting vsude vychvaloval a delal mu zdarma reklamu, protoze jsem s nim byl maximalne spokojen. Vse fungovalo, uptime byl skoro rok vic jak 99.9% a vse bylo ok. Jenze pak se objevil problem, znicehonic jsem se nemohl prihlasit do sveho redakcniho systemu (bloxxy), prestala fungovat gallerie, s tim, ze se objevila chyba 500....napsal jsem na support a odpovedeli mi, ze rozjeli

'phpsuexec' - netusim co je to, k cemu je to dobre a proc mi to vnucuji.


a ze to muze byt tim. Priserne mne tim nasrali, protoze bych ocekaval, ze nez nekdo udela na produkcnim serveru se strankami platicich zakazniku nejakou zasadni zmenu, tak

1) da jim to vedet dopredu
2) otestuje zda jim nesebere nejakou funkcnost
3) vyresi pripadne problemy s nefunkcnimi skripty a to ne tak, ze zakaznikum rekne "nevim, asi to je tim, ze jsme nasadili phpsuexec, zkuste si to nejak prepsat"
4) znovu jim da vedet, co a proc se chysta a pak to postupne spusti, s tim, ze zakaznikum da na nejakou dobu vybrat zda chteji novou feature pouzivat ci nikoliv...

Jak mam postupovat? Chci snad tak moc? nebo je to normalni chovani? Proc se lidi v IT branzi chovaj ke svym zakaznikum jinak nez v jakemkoli jinem ksefte?

Jarda
Jarda N.
Profil *
P.S. kdyby se nekdo nedovtipil, jde samozdrejmne o placeny a komercni hosting.
radimh
Profil
Díval jsem se do Google - "What is PHPSuexec. The security hole of PHP." (Co je to PHPSuexec. Bezpečnostní díra v PHP").

V podstatě jde o to, že běžně jsou skripty spouštěny uživatelem Nobody. V tomto režimu je možné zapisovat do souborů ve chvíli, kdy jim nastavíte právo 777, což není bezpečné. Pokud běží hosting v módu PHPSuexec, je to bezpečnější.

Možná jsem kdysi řešil podobný problém. Také mi nechodily skripty a podpora mě informovala, že server běží v bezpečném módu (safe-mode). Problém nastával ve chvíli, kdy jsem chtěl vytvářet pomocí PHP jiné soubory a složky.

Vyřešil jsem to oklikou přes FTP příkazy v PHP. Nicméně technická podpora mého hostingu mi vyšla vstříci a safe-mod vypnula, takže skripty fungují bez problémů.
radimh
Profil
Ještě pár souvisejících odkazů:

https://emaxhosting.com/support/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=411
http://www.cablan.net/cablan/What_is_PHPSuexec.449.0.html
Jarda N.
Profil *
nicmene mne jde o to, zda je normalni to ze dne na den zapnout a platicim zakaznikum s nefungujicima aplikacema rict:

"Asi to bude tim phpsuexec, nejak si to prepiste"

Mam chut je nakopat do prdele a najit jiny hosting.

Jarda.
radimh
Profil
Hostuji už tři roky a s takovou reakcí webhostera jsem se ještě nesetkal :). To budou nejspíše nějací amatéři. Mohu se zeptat na jméno té "firmy"?
jozob
Profil
Jarda N.
V momente by som zmenil hosting.
Jarda N.
Profil *
jmeno zatim ventilovat nechci, ale je to opravdu velka firma...
jozob
Profil
Jarda N.
Už asi tuším, o akú firmu ide.
Leo
Profil
"jmeno zatim ventilovat nechci, ale je to opravdu velka firma..."

Vseho moc skodi - i velikosti firmy. Leo
jozob
Profil
Leo
"Vseho moc skodi - i velikosti firmy"
Máš pravdu. Ja som "opustil" veľkú firmu a začal som hostovať u maličkej rozbiehajúcej sa firmy a vyplatilo sa to. Táto maličká firma má oveľa viac času riešiť problémy individuálne, ku každému zákazníkovi pristupujú individuálne.

Keď má firma 100 000 zákazníkov, môže byť ako chce dobrá, vždy môže byť horšia ako firma so 100 zákazníkmi.
Jarda N.
Profil *
ok, ukoncim dohady, jde o routhost.com podle recenzi jsou jedni z nejlepsich levnych hostingu v USA, maji servery na obou pobrezich, pres 550.000 domen. A trebas veci jako zdarma ssh account a podobne, veci, ktere u nas za 700,- rocne fakt fakt nedostanu...

az do dnes bylo vse ok, uptime rok pres 99.9%, jednou, kdyz nebyl (99.7%), byli super korektni, nabizeli mesic navic zdarma, nebo zpet platbu za cely mesic...
radimh
Profil
Zkus Godaddy.com. Mám na ni dobré reference. I když já hostuji u pejsků :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0