Autor Zpráva
kuku
Profil *
Ahoj, jde o složitější tabulku, alepoň pro mě, nebo spíše o jeden atribut. V tabulce mám první řádek a v něm dva sloupce se zadanými šířkami s textem. Pak mám další řádky a v nich chci mít také dva sloupce, ALE POZOR. POTŘEBUJI, ABY TY SLOUPCE BYLI NĚKDE JÍNDE V TOM ŘÁDKU. TEN PRVNÍ SI TO PRÁVĚ URČUJE! MŮJ PROBLÉM TEDY JE: že potřebuji v těch dalších řádcích, aby byli jako nové samostatné a mohl jsem ty sloupce řídit podle toho jak chci já a né první řádek... Děkuji.
Havel-st
Profil *
tak to nezávidím - musí se vyjít z o hodně víc buněk, než si jeden myslí - je to o slučování buněk

já bych tam (do sloučených buněk) švihnul divy, ... jestli to nemůžeš postavit z divů celé
kuku
Profil *
Ještě abych upřesnil. Když si to představíte, tak ta tabulka by měla vypadat jako zeď bez omítky, když si tam představíte ty cihly, je to cikcak. Ale v té mé samozřejmě bez mřížky. Tabulku z divy jsem nikdy nedělal. Ale začal jsem nějak takto (píši pouze strukturu):

<table>
<tr>...........................první řádek s dvěma sloupci!
<td width="20">...</td>
<td width="100">...</td>
</tr>
<tr>...........................druhý řádek, také s dvěma sloupci, ale nesmějí se řídit podle toho prvního řádku!!! Jen, aby jste vyděli. Zalomí se to podle toho 1 řádku, ty sloupce...
<td width="50">...</td>
<td width="70">...</td>
</tr>
</table>
Havel-st
Profil *
buňky se nedají dělit, jen slučovat, takže asi budeš muset pomyslně rozdělit na víc buněk a pak pomocí colspan slučovat, ... a možná až takhle:

<table><tr>
<td colspan="2">&nbsp;</td>
<td colspan="10">&nbsp;</td>
</tr><tr>
<td colspan="5">&nbsp;</td>
<td colspan="7">&nbsp;</td>
</tr></table>

... a stejně jsem zvědav, jak to bude poslouchat na šířku sloučených buněk
Začátečník
Profil *
<table BORDER="1" CELLPADDING="0" cellspacing="0">

<!-- bunky = 20, 30, 70 -->
<table BORDER="1" CELLPADDING="0" cellspacing="0">

<!-- bunky = 20, 30, 70 -->
<tr><td colspan="3">event. nadpis</td>

<tr><td>aaaa</td><td colspan="2">bbbbbb</td></tr>
<tr><td colspan="2">cccc</td><td>dddd</td></tr>
<tr><td>aaaa</td><td colspan="2">bbbbbb</td></tr>
<tr><td colspan="2">cccc</td><td>dddd</td></tr>

<!-- radek se zakladnima delkama bunek v tom ale musi byt, klidne i na konci: -->
<tr>
<td width="20">&nbsp;</td>
<td width="30">&nbsp;</td>
<td width="70">&nbsp;</td>
</tr>

</table>
Začátečník
Profil *
Sorry, předchozí blbě nakopírováno, správně takto:

<table BORDER="1" CELLPADDING="0" cellspacing="0">

<!-- bunky = 20, 30, 70 -->
<tr><td colspan="3">event. nadpis</td>

<tr><td>aaaa</td><td colspan="2">bbbbbb</td></tr>
<tr><td colspan="2">cccc</td><td>dddd</td></tr>
<tr><td>aaaa</td><td colspan="2">bbbbbb</td></tr>
<tr><td colspan="2">cccc</td><td>dddd</td></tr>

<!-- radek se zakladnima delkama bunek v tom ale musi byt, klidne i na konci: -->
<tr>
<td width="20">&nbsp;</td>
<td width="30">&nbsp;</td>
<td width="70">&nbsp;</td>
</tr>

</table>
kuku
Profil *
Kluci díky, je mám stále problém, zkuste si zobrazit prosím přesně tuhle tabulku u sebe. Takhle bych si to předstasvoval. Jen ten třetí řádek mě nejde dokončit a všimněte si toho druhéhé řádku. Ten text jde přes ten druhy sloupec v prvnim řádku, takhle to musí jít ve všech řádcích, které tam potom dám..., díky moc. Moc jste mě pomohli.

<TABLE width="174" align="right" border="1" cellpadding="0" cellspacing="0"><TR height="29">
<TD colspan="2">xxxxxxx</TD>
<TD>xxx</TD>
</TR>
<TR height="38">
<TD> </TD>
<TD colspan="2">xxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx</TD>
</TR>
<TR height="23">
<TD> </TD>
<TD>xxx xxxxx xxxx xxxxxx xxxx</TD>
</TR>
</TABLE>
Anonymní
Profil *
Promiňte, bylo to chybné teď je to správně....

<TABLE width="174" align="right" border="1" cellpadding="0" cellspacing="0">
<TR height="29">
<TD colspan="2">xxxxxxx</TD>
<TD>xxx</TD>
</TR>
<TR height="38">
<TD>&nbsp;</TD>
<TD colspan="2">xxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxx</TD>
</TR>
<TR height="23">
<TD>&nbsp;</TD>
<TD>xxx xxxxx xxxx xxxxxx xxxx</TD>
</TR>
</TABLE>
kuku
Profil *
Anonoymní: To jsem psal já...
Začátečník
Profil *
I na třetím řádku musí být colspan="2", když jde o tabulku ve skutečnosti třísloupcovou.
Poznámka: pokud nejsou někde předepsány všechny šířky, pro každý sloupec, jsou výsledné šířky sloupečků "jak to vyjde podle obsahu".
kuku
Profil *
Tak si to doma zkus. Mě to totiž nejde. Zkoušel jsem dát colspan="2" i do toho třetího řádku. Zalomilo se to sice tak jak bych chtěl, ale v těch posledních dvou řádcích potřebuji mít šířku té mezery. A ono mě to roztáhne...
Havel-st
Profil *
když dolu dáš do jednoho řádku ty tři pomocné buňky a nastavíš jim šířku, jak radí Začátečník, tak to půjde

<tr>
<td width="">&nbsp;</td>
<td width="">&nbsp;</td>
<td width="">&nbsp;</td>
</tr>

můžeš jim nastavit style="line-height:0"
kuku
Profil *
Já jsem tam právě nedal ten pomocný řádek s třemy sloupci. Ještě dotaz jde to bez toho pomocného řádku? Asi nevíte, že. Zkusil jsem i ten styl. Je to detail. Normální oko to asi nepostřehne tu škvírku, ale pro dokonalost...
Začátečník
Profil *
Pokud by někde nebyly přesně udané šířky VŠECH sloupců, zobrazily by se "jak to vyjde", nějak proporcionálně. Ve vaší tabulce nemáte kam zadat šířku prostředního sloupce, protože je vždy s něčím "zcolspanovaný", proto nutnost pomocného řádku.
Se škvírkou nic nenaděláte, holt ji berte jako dolní orámování, nebo ji zopakujte i nahoře jako horní orámování, bude-li to tak vypadat líp.
Anonymní
Profil *
Začátečník: Zadal jsem té tabulce v css mřížku a orámoval a vypadá to skvěle. Vůbec není ta škvíra vidět. Díky moc Vám oběma...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0