Autor Zpráva
fuch
Profil *
hodlám vytvářet stránky, a asi jsem si to tu nepročetl moc pořádně, teda pročetl, ale stejně se radši zeptám, jestli i dnes má cenu stránky optimalizovat i pro rozlišení 800x600.... ? díky moc.
Michalek
Profil
IMHO jo.

PS: To zase bude flame...
lukysy
Profil
Michalek Jo no... Flejm na dobrej topyk...
Leo
Profil
Urcite, ma ho tak 1/4 lidi na pc, a nezapomente, ze jsou i ti, co si weby prohlizi na jeste mensich siditkach (PDA, mobily). Leo
Question
Profil *
to fuch: podľa mňa už dnes väčšina ľudí fičí na 1024x768 ale 800x600 je ešte stále dosť rozšírené rozlíšenie hlavne na takých starých kompíkoch čo sa povaľujú po našej škole... :) Takže prípadne môžeš komu majú byť tie stránky určené.

Inak ak si úplný začiatočník tak ti držím palce, lebo spraviť slušne optimalizovanú stránku je podľa mňa dosť problém. Ak ale chceš použiť daký jednoduchší design a framy, tak to nie je problém. Ale framy by som nepoužíval...

A ak ti môžem dať radu, tak určite nesprav takú vec, ako som spravil ja na mojej stránke (teraz už mám novú prerobenú verziu, takže adresa ti aj tak nepomôže)... Spravil som stránku s tabuľkou dĺžky 800, dal som to do stredu, spravil som jednoduché menu do ľavej časti tabuľky a obsah stránok som načítaval do veľkého iframu. Neviem či so to vieš predstaviť... ak hej, tak sa takémuto riešeniu vyhni :)
ronnie
Profil
800x600 pouziva cca 15% uzivatelu, na mych strankach je to procento o neco vyssi, podle velmi hrubeho odhadu je to 25%. Smysl to ma!
Polaroid
Profil
Určitě má smysl počítat s rozlišením 800x600.

Doporučuji pro začátečníka z počátku stránky s pevnou šířkou (okolo 750px) a později přejít na můj oblíbený gumový layout. Což je ale bohužel trochu složitější záležitost.
Honza Hučín
Profil
Tohle se tady nedávno otevřelo v jiném tématu, proto tuto větev zamykám a odkazuji vás na
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=20 35

Prosím, zkuste se před založením nové větve diskuse podívat, zda se váš problém neřeší už jinde. Vpravo nahoře je k tomu účelu políčko pro hledání.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0