Autor Zpráva
hm
Profil *
ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně přípravy e-shopu.

chtěl bych udělat e-shop, ale zatím nevím nic o PHP - což chci brzy napravit.
Potřeboval bych poradit, jak nejlépe e-shop připravit. Stačí připravit boxy s nabídkou zboží, kam se později
dodají tlačítka koupit, košík, apod. ? Dodat každému zboží ID?

Prosím poraďte. Díky
YoSarin
Profil
Pro e-shop je asi nejpodstatnější správně navrhnout databázi - jakékoli pozdější zásahy do ní mohou být celkem bolestivé...
Pro jednodušší e-shop bych to viděl asi takhle:
Tabulky:
zboží (id, název, fotka, popis, cena, výrobce, skladem, kategorie)
kategorie (id, název, popis) - třeba jestli je zboží cdčko, kraťasy nebo vodní dýmka
zákazníci (id, heslo, jméno, příjmení, město, ulice, PSČ, telefon, mail, ... , objednávky_celkem, nevyzvednuté_objednávky, utraceno)
košík (id, id_zákazníka, id_zboží, datum_objednávky, objednáno) - objednáno určuje, zda je vybrané zboží v košíku, nebo jestli už je objednané a má se poslat zákazníkovi...
mno na spoustu věcí jsem určitě zapoměl... ale on to tu někdo určitědoplní, případně opraví... :)
hm
Profil *
Díky, spíš jsem chtěl vědět, jestli můžu udělat web se zbožím ( název, fotka, popis, cena,...), který se bude tvářit jako e-shop a později doplnit návaznost na databázi ( košík a podobné věci).

Jak jsem psal výše, o PHP zatím nic nevím, tak jestli je možná nějaká příprava až do práce s PHP. Díky
Hugo
Profil
hm

Pokud nemáš vůbec žádné zkušenosti s PHP, tak to bude asi hodně obtížné. Protože eshop je dost náročná aplikace (na naprogramování) a je tam velmi důležitá bezpečnost. Lepší IMHO bude, když pohledáš na netu a stáhneš si už hotový skript. Ušetří ti to spoustu času a nervů. Hlavně si ale nejdřív dobře pročti reference.
YoSarin
Profil
hm
Udělat to můžeš, ale bude to zbytečný krok - z hlediska obchodu (pokud obsahuje víc položek (pro mne je víc už 5+)) je lepší mít zboží v DB než ho ručně cpát do HTML... Takže po přechodu na PHP by ze stránek byla použitelná jen CSS šablona pro zobrazení produktu a rozvržení... pokud tedy nemá mít ten obchod opravdu jen pár položek, které budou zadány přímo v kódu...
hm
Profil *
Mockrát děkuju. Tohle jsem potřeboval, ale nechtěl slyšet. Budu se muset do PHP zakousnout dříve, než jsem si myslel. Ještě jednou díky. hm
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0