Autor Zpráva
loleklel
Profil *
Ahojky
mam stranky a na nem asi jako kazdy obrazky ale maji velkou velikost mam adobe photoshop a ten moc dobrou kompresi obrazku vzhledem k velikosti mi neprijde. Neznate nejaky program ktery ma dobrou kompresi a velikost hlavne do formatu jpg

diky moc
Peca
Profil
U formátu jpeg se dá kompresní poměr nastavit. A jde to samozřejmně i ve Photoshopu.
loleklel
Profil *
no hlavne mi de o vcelku peknou kvalitu obrazku s co nejmensi velikosti

ve photoshopu je to naprd

diiky
bojars
Profil
ve photoshopu je to naprd

... tak potom je to "naprd" všade... alebo je chyba niekde inde???

Však pri ukladaní do JPG máš zaškrtnutý "Prewiev", to znamená, že pri posúvaní posuvníkom vidíš, čo Ti to robí s kvalitou obrázku, a dole Ti to ukazuje veľkosť výsledného súboru + predpokladaného downloadu do cache...

BTW: keď si taký guru, že si dovolíš vyjadrovať sa o grafickej špičke týmto spôsobom, prečo si ten grafický program nevyrobíš (nenaprogramuješ) sám...
loleklel
Profil *
neumim programovat programy a ja to tak pouzivam jak rikas ale zda se mi velka velikost obrazku vzhledem ke kvalite.
bojars
Profil
A skúšal si "Uložiť pre Web"? tam je omnoho viacej možností ako nastaviť veľkosť výsledného súboru.
loleklel
Profil *
dekuji za radu jsem v tom amater
Miloš
Profil
JPG může být velký ze dvou důvodů: malá komprese, nebo velké rozměry. Dobré je napřed obrázek zmenšit (vzhledem k dosud používanému rozlišení 800*600) na nějakých maximálně plusminusautobus 640*480px. Bude-li však ještě menší (ne vždy je potřeba maximální velikost), pak se smrskne i datově.
Teprve po zmenšení rozměrů ukládat jako JPG (preview, posuvník, jak píše Bojars).

Pokud zdrojový obrázek (ten, který zmenšuješ) dosud neprošel JPEG kompresí (např. byl vyfocen jako TIF), může pomoci před JPEG kompresí (tedy před uložením jako JPG) snížit počet barev, a to na drastických 256 (ale !bez! prokladu, ditheringu, nebo jak se tomu ještě nadáve), nebo více – například již stařičký ACDSee ve verzi 3 umožňuje uložit truecolorový obrázek jako hicolor, tedy místo 2 na 24 pouhých 2 na 16 barev.
Radek Hrabůvka
Profil
Často se uživatelům PS stává, že v JPEGu je i EXIF, přitom nejde o fotografii, ale o obrázek vytvořený ve Photoshopu.
http://cb.penguin.cz/image/topic/vyzva.jpg - 108 x 22 pixelů, 21 KB (20 752 bajtů), Aplikace: Adobe Photoshop CS Windows, po "vyčištění" 5,19 kB (5 317 bajtů)
Stránka, odkud je příklad, není zdaleka jedíná, kde je JPEG zrůdička větší než BMP, k vidění.
Začátečník
Profil *
S fotkou z digifoťáku se táhne vcelku zbytečně cca 6 - 60 kB informací "foťákových", bez ohledu na zmenšování a komprese. Zbavit se jich lze tak, že obrázek se přes schránku nakopíruje do nově vytvořeného souboru stejných rozměrů.
Miloš
Profil
Pravda, na to jsem zapomněl. K tomu by pak bylo dobré dodat ještě to, že krom exif informací může taková fotka obsahovat svouvlastní miniaturu, která se dá vyhodit třeba při ukládání v Gimpu v rozšířených možnostech.
Radek Hrabůvka
Profil
IrfanView má plugin pro bezeztrátové JPEG operace použitelný také na "vyčištění" obrázku od "nadbytečných" tad, jako třeba EXIF. Bezeztrátovost znamená, že obrázek je zcela stejný, nedochází ke zhoršení kvality další JPEG kompresí.
Krom toho u každého rozumného programu je volby, jestli při ukládání má EXIF ponechat (táhnout ho sebou), nebo vypustit, lepší programy volitelně aktualizují EXIF náhled.
Exif náhled je datově nejoběmnější z celého EXIFu.
peta
Profil *
Radek Hrabůvka
"Bezeztrátovost znamená, že obrázek je zcela stejný, nedochází ke zhoršení kvality další JPEG kompresí. "
Je mozne, ze to tak funguje, ale obecne se jedna o metodu, pri ktere se pocitaji rozdily sousednich bodu misto klasicke jpeg metody (dky se provede ztratova transformace) a pak se to normalne komprimuje hufmanem (nebo jinym algoritmem) jako jpegy.
Ale je mozne, ze programy detekuji i jestli maji ci nemaji pouzit kompresi nebo jen zkopirovat data.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0