Autor Zpráva
Celebi
Profil
Co to je fokus?
Plaváček
Profil
Focus je dynamická pseudotřída (vlastnosti definované pseudotřídou jsou aplikovány v okamžiku, kdy nastane u nějakého elementu událost. Vztahují se k událostem spojeným s polohovacím zařízením a klávesnici - kupříkladu a:hover způsobí třeba změnu barvy odkazu)

Pokud použijeme focus, pak vlastnosti budou aplikovány na elementy, pokud je uživatel zaměřil. Typicky se jedná o spojení s elementem <a> a případ, kdy se pohybujeme po odkazech pomocí klávesnice (buďto klávesa tabulátor nebo jiná definovaná klávesa).
Fred
Profil
Zdá se mi, že focus nějak špatně funguje v Opeře.
Opera 7.23 a 7.5 spíš jako onmousedown, než jako focus
Opera 8 když je jiný element ve focusu nevrací zpátky blur.
Dělal jsem takový pokus o show/hide bez javascriptu pro prohlížeče co zvládnou :focus v css, bohužel správně to zvládne jen gecko ??
Tady to je http://xy.wz.cz/menu.htm
Button může obsahovat span, button může mít i :focus, takže by to mělo fungovat, bohužel Opera to zase neumí, IE potřebuje trochu js jako vždy a gecko je v pohodě, nebo je nějaký můj předpoklad chybný
Honza Hučín
Profil
Abychom Plaváčkovu odpověď přeložili do češtiny :-)
Fokus znamená, že na určitý element stránky je zaměřena pozornost. Tedy například že se na něj najelo myší (odkazy), kliklo se do určitého políčka (prvky formuláře), je aktivní okno nebo dialog apod.
Fred
Profil
najelo myší to se mi nezdá, to je snad hover, nebo jsem zmaten? Focus je když se klikne nebo přejde tabulátorem. Tady je pěkný článek http://dbaron.org/css/1999/09/links a tady test http://dbaron.org/css/1999/09/links_demo
habendorf
Profil
Já jsem si to vždycky představoval tak, že focus má ten prvek, který je právě aktivní - aktivní okno, input v němž bliká kurzor atd.
Dá se testovat, zda má prvek focus a na to pak navázat nějakou událost: onfocus="cokoliv" a nebo naopak, něčemu se dá focus nastavit: třeba ve formuláři document.getElementById("odesilatel").focus(); nebo třeba u okna noveOkno.focus();
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0