« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Prosimvas neviete ci exsistuje nejaka klavesova skratka pre tento:# symbol???
Timy
Profil
pravý alt + x
Anonymní
Profil *
diik
habendorf
Profil
Jak zkratka? shift+3 je dost krátké, ne?
habendorf
Profil
pravý alt + x - zajímavé, mně nefunguje, i když na klávese x ten znak # mám (???)
PerToon
Profil
Jak pro kterou klávesnici :-/
roberta
Profil
habendorf
ak máš zapnutú českú klávesnicu, tak pravý alt + x, ak anglickú, tak shift + 3
PerToon
Profil
Pravý alt a x ti nefunguje?
habendorf
Profil
Pravý alt a x ti nefunguje?

Fakt ne, taky je mi to divný.
Teď jsem ještě zjistil, že na cz mi funguje pravý alt + 3
Timy
Profil
habendorf
Mám takový pocit, že ať tady napíšu jakoukoliv klávesovou zkratku, tak tobě nefunguje :o). Stejně tak mně nefungují ty tvé ;-). Pod pravý alt + 3 mám třeba stříšku ^. Asi žijeme v jiné dimenzi...
halogan
Profil
Timy: to vis, linux vs windows, cz(_qwerty) vs en_US.

Pokud je na Linuxu v X11 nastaveno, tak pravy alt simuluje docasnou zmenu klavesnice (proto alt+3 napise #). Anglicka tedy pouziva shift + 3 a ceska pravy alt + x. Jinak nějak nechápu, proč se vlastně česká na tyto účely používá, příjde mi to jako lámání rukou. (no flame pls)
habendorf
Profil
Mám takový pocit, že ať tady napíšu jakoukoliv klávesovou zkratku, tak tobě nefunguje :o). Stejně tak mně nefungují ty tvé ;-).
Už jsem si toho také všiml :o) Ale většina vždy souhlasí s tebou, takže moje klávesnice je asi nějaká atypická. Tu stříšku ^ mám na 6.

Pokud je na Linuxu v X11 nastaveno, tak pravy alt simuluje docasnou zmenu klavesnice (proto alt+3 napise #).
Ale já mám win.
habendorf
Profil
Moje horní řada: `!@#$%^&*()-=
llook
Profil
Pokud je na Linuxu v X11 nastaveno, tak pravy alt simuluje docasnou zmenu klavesnice
Je to ještě složitější. U cz klávesnice jsou na pravý alt bez shiftu mapovány znaky z us klávesnice nahoře od ` do * a občas i někde jinde (třeba []). Ale třeba složené závorky jsou AltGr-9 a AltGr-0, přitom pod devítkou a nulou jsou na us klávesnici jednoduché závorky.

habendorf
Česká programátorská?
habendorf
Profil
llook: Ne, na xp se to rozložení jmenuje "české qwerty". Programátorské rozložení je tam také, to ale nemám nahozené.
Začátečník
Profil *
zkuste Alt 35
držet levý Alt a vpravo ťuknout 3 a 5
Anonymní
Profil *
odkial viete vsetky tieto skratky??
havlika
Profil
Já jsem si na tyhle znaky udělal ASCI tabulku, stačí zmáčknout alt+číslo které je uvedené v ASCI tabulce (dec) 10 v desítkové soustavě. Tady je adresa http://www.sweb.cz/havlika/ASCI_tabulka.pdf.
Miloš
Profil
Pokud jde o ten pravý alt, jakožto ALT-GR je povětšinou (alespoň ve widlích) ekvivalentem kombinace CTRL+ALT a protože ikony na ploše, mají-li klávesouvou zkratku, využívají nejčastěji (nikoli nezbytně, ale opravdu nejčastěji) právě kombinace CTRL+ALT+písmeno, tudíž je namnoze zápis s pravým altem nepoužitelný. Mně osobně to extrémně netrápí, poněvadž jsem uvyklý ťukat číselné kódy, namátkou …„“–—\@#$%&
Začátečník
Profil *
Na adrese havlika se mi nic neobjevilo, zkuste http://www.gvp.cz/local/new/ucebnice/vyptech/pojmy/Ascii1.htm (sloupeček desítková soustava).

Ale zejmena u Alt-129 a vyšších budou rozdíly dle znakových sad v počítači, nejlepší je udělat si tabulku vlastní. Klidně i v Notepadu: postupně zkoušet levý Alt držet, ťuknout číslice, levý Alt pustit, podívat se co to napsalo.
Nevím jak toto na notebooku, který nemá vpravo numer. klávesnici - tam si vypomáhám kopírováním z wordu (vložit - symbol).
havlika
Profil
Omlouvám se. Já měl ten pdf soubor chráněnej. Teť už to snad pude.http://www.sweb.cz/havlika/ASCI_tabulka.pdf
Pavel;
Profil *
prosim vás..potřeboval bych zjistit asci kód klávesy ENTER .. nevíte?
Miloš
Profil
Enter není znak, ale klávesa, sloužící k potvrzování, případně zapisující odřádkování.
Odřádkování již znak je (white space), ale v závislosti na platformě je reprezentován různě:
Mac —> CR
Unix/Linux —> CR
DOS/Windows —> CR LF (dvojice znaků)

ASCII hodnoty těchto znaků jsou:
CR = 13 (hex 0D)
LF = 10 (hex 0A)
Anonymní
Profil *
Potřebuju nutně napsat jak mohu na klávesnici přepnout z českýho jazyku na anglický nemůžu si vzpomenout
Miloš
Profil
Ve windousech je to většinou ALT+TAB, někdy přenastaveno SHIFT+TAB a jde to také myší.
DJ Miky
Profil
Anonymní
ALT+SHIFT přepne jazyk, CTRL+SHIFT přepne rozvržení (qwertz / qwerty), v základním nastavení. Já to mám přesně naopak (zvyklost z Win98).
venca163
Profil
když už jsme u toho, když si zobrazím v panelech nástrojů na liště "Panel jazyků", místo se mi pro něj sice udělá, ale nezobrazí se ta chtěná ikonka, je tam pouze prázdé místo...

mezi jazyky přepínam ale normálně alt + shift
DJ Miky
Profil
venca163
Máš ho asi skrytý, to mám taky, aby zbytečně nezabíral místo...
venca163
Profil
DJ Miky
a je možný ho nějak odkrýt? aby se mi zobrazilo takovýto nastavení apod.
krteczek
Profil
habendorf: v linuxu i ve windows používám QWERTZ klávesnici a až na drobounké výjimky je namapovaná stejně
spodní řada:
pravý alt + \ => /
pravý alt + y => °
pravý alt + x => #
pravý alt + c => &
pravý alt + v => @
pravý alt + b => {
pravý alt + n => }
pravý alt + m => ^
pravý alt + , => <
pravý alt + . => >
pravý alt + - => *

horní řada:
pravý alt + ; => `
pravý alt + + => !
pravý alt + ě => @
pravý alt + š => #
pravý alt + č => $
pravý alt + ř => %
pravý alt + ž => ^
pravý alt + ý=> &
pravý alt + á=> *
pravý alt + í => {
pravý alt + é => }
pravý alt + = => \

Další klávesy:
pravý alt + e => €
pravý alt + q => \
pravý alt + w => |
pravý alt + g => ]
pravý alt + f => [

dál se mi to už psát nechce :-)
krteczek
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0