Autor Zpráva
Grencle
Profil *
Mám blog na blog.lide. A chci si tam dát počítadlo z Toplistu. Jak zjistím svojí ID? Co to to ID vlastně je? A jak mám dát to počítadlo na svůj blog?!!! PRosím prosím pomozte!!!!
habendorf
Profil
A jak to souvisí s css?
Yuhů
Profil
s CSS to souvisí asi tak, že vzhled blogu na lide.cz se dá ovlivňovat pouze přes CSS. Ovšem na tohle je na blog.lide.cz pamatováno tím, že existuje pole nazvané HTML sloupek. Do něj se dá umístit cokoliv, v tomto případě tedy kód, který se vygeneruje na Toplistu.

ID na Toplistu je číslo, které se dá zjistit třeba tak, že si tam nechám svou stránku na Toplistu vyhledat podle nějakého slova. Pokud najdu svůj odkaz, úplně vpravo je modrý obrázek grafu. Když nad ním podržím myš, objeví se moje ID.
habendorf
Profil
Jinými slovy, s css to opravdu vůbec nesouvisí.
Možná blbá otázka - máš to počítadlo už vygenerovaný? Yuhů totiž ve své odpovědi předpokládá, že už ho máš.
peta
Profil *
Grencle viz habendorf & Yuhů
1. co ma pocitadlo spolecne s CSS? (css id="" to je uplne neco jineho)

2. ID je Identifikacni cislo, znacka, zkratka dvou anglickych slov. Se divim, ze to neznas, pouziva se to vsude (obcanka,PIN,css id="")

3. pocitam-li, ze pocitadlo nemas, tak jako
a) www.toplist.cz - a musis se registrovat
b) po registraci dostanes kod pocitadla, cili ID pocitadla
c) a soucasne ti to vygeneruje tusim prvni odkaz s timto cislem, ktery po pridani do stranky funguje
Ale pozor, toto ID je soucasti odkazu, nikoli parametr HTML id="" , takze to souvisi s tim, co je v odkazu a v odkazu je toplist.cz
Jinymi slovy, ma to podobnou funkci, jako adresar
c:\aaa\bbb\ccc
http://aaa/bbb?id=ccc
nebo lepe receno, jedna se o parametr souboru (www stranky)
c:\aaa\bbb\ccc.exe /ddd /eee
http://aaa/bbb/ccc?id=ddd&obrazek=eee

A odkaz je zas parametr HTML prvku A
<a href="...">

Cili
<a href="..." id="ahoj">
je uplne neco jineho nez
<a href="...id=ahoj">
Grencle
Profil *
Díííííííky mockrát všem!!!
peta:nediv se není mi patnáct a tak nemám občanku
peta
Profil *
Grencle To nema s 15 nic spolecne, to je zakladni neznalost!
HTML , CSS a vubec programu v pocitaci...
Uz v HTML se preci pouziva <a name="AAA"> odkazovano na nej pomoci <a href="stranka.htm#AAA"> nebo zkracena verze <a href="#AAA">
YoSarin
Profil
peta
Snad se nemusíš až tak rozčilovat, já ve čtrnácti taky nevěděl co je to ID...

2all
Mě tak napadlo, jestli by fungovalo, kdybych to počítadlo (ten img) šoupl do CSS jako pozadí nějakého prvku... - jediné, co by to pak asi dokázalo počítat by byly přístupy na stránku? Nebo by se tam nějak podařilo zakomponovat i ty ostatní parametry přenášené JS?
Grencle
Profil *
peta: Omlouvam se že sem takovej tupec. Prostě sem to nevěděla. teda věděla sem že to nějaký pitomý číslo bejt musí, ale myslela sem si že se tohle jmenuje problémy v začátcích takže se nemusím stydět přiznat se že nevim nějakou prkotinu, co ví každý malý dítě.
YoSarin
Profil
Grencle
Nic si z toho nedělej, každýmu občas ujedou nervy - třeba to nemyslel nijak zle... ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0