Autor Zpráva
hrnec84
Profil *
mam ještě jeden problém, mám starý monitor a po nainstalování XP prof. nechce běžet.. Při spuštění pc a nabíhání biosu pracuje ok, ale při naběhnutí windoes začne pískat a skákat obraz.. nevíte čím to může být? řekl bych že monitor is death, ale zas nefunguje jen u windows...
Peca
Profil
Asi špatná kombinace rozlišení a frekvence.
tpikalek
Profil
jj, určitě. Nastartuj to v nouzovým režimu (při startu zmáčkni F8 a vyper "nouzový režim") a pak nainstaluj ovladače pro tvůj monitor (nebo nějaký univerzální ovladače pro starý monitory)
hrnec84
Profil *
je to možné, ale i když teda nastavim skoro popaměti nižší rozlišení, tak se akorát začne obraz chvět jinak a pískat jinak..
hrnec84
Profil *
ovladač nemám, ale je to dobrý nápad.. nevíš kde se dá na netu sehnat nějaký univ. ovladač?
Mistr
Profil
Mrkni na štítek monitoru a podle hodnot na něm napsaných zkus něco najít (jméno výrobce, typ...).
Miloš
Profil
Mistr
Mrkni na štítek monitoru a
OT:
Sekretářka: „nevím si rady…“
Podpora: „Co máte na monitoru“
Sekretářka: „květináč“
Podpora: „Ale ne; co je tam nepsané?“
Sekretářka: „Sony“


hrnec84
Snad netřeba hledat; zkus to tudy (v nouzovém režimu to asi bude stejné):
pravá myš na ploše --> vlastnosti --> nastavení --> upřesnit --> monitor --> vlastnosti --> ovladač --> aktualizovat ovladač --> ne, nyní ne --> další --> instalovat ze seznamu či daného umístění --> další --> nevyhledávat, zvolím ovladač k instalaci --> další --> zobrazit kmpatibilní hardware / zrušit zaškrtnutí --> nenajdeš-li zde podle štítku svůj monitor, zkus super VGA 800x600, nebo alespoň standardní VGA 640x480.

Chceš-li hledat na internetu (ale to asi po paměti), můžeš po volbě aktualizovat ovladač pokračovat přes ano, pouze nyní --> další --> další a windousy se pokusí najít ovladač samy.

Uf.
Mistr
Profil
Miloš
I to je samozřejmě možný scénář vývoje.
hrnec84
Profil *
díky už tio běží..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0