Autor Zpráva
Ice
Ahoj, kdyz dam v IE ulozit stranku pro offline ukladani, tak se mi pak pri nacteni z localu nezobrazi obrazky co jsou definovane v CSS souboru. Da se s tim neco delat? Diky za radu.
Miloš
Místo offline ukládání explorerem používám k své velké spokojenosti HTTrack; u něj se dá totiž mimo mnohé jiné nadefinovat stahování celého webu až do 20 úrovně a zároveň zakázat stahování externích odkazů. Chodí i česky.
Ono totiž to explorerové offline má mj. tu nevýhodu, že to ukládá tuším jako mht, zkrátka nelze to jednoduše přenést na jiný počítač.
Chamurappi
Explorer při stahování nepřepisuje cesty ve stylopisu. Takže obrázky na pozadí mají smůlu.

Reaguji na Miloše:
Formát „.mht“ jde přenést. Je to jen stránka se všemi staženými obrázky v jednom souboru.
Ice
Miloš
ten pouzivam taky, ale jde mi o bezneho uzivatele co to nezna?
Gekon
Ice
tam mu tam dej odkaz na tento prográmek, a doporuč, aby přestal používat IE
Miloš
Gekon
Tak tak.

(nejen) Chamurappi
Formát „.mht“ jde přenést.
Ale jo, ovšem píše-li Ice, že mu jde o běžného uživatele, toho ani nenapadne, že je to nějaký mht (properuna cotoje, mluv česky atd.), natož kde to v počítači hledat. Asi jsem se blbě vyjádřil, když jsem napsal, že to nejde jednoduše přenést. A ještě ke všemu jsem se možná blamoval – zkusil jsem si uložit offline dva malé weby. Výsledek?
1) žádný mht soubor na disku není
2) Adresář "c:\windows\Offline Web Pages" je prázdný a v "Documents and Settings" naopak takový adresář neexistuje, takže jsou jednotlivé stránky patrně rozházené po keši, nebo kde je jim konec
3) Odpojím-li se a v exploreru zadám práci offline, při každém kliknutí v oblíbených mi to zahlásí, že požadovaná stránka není offline k dispozici (byť jsem zpřístupnit offline požadoval) a když potvrdím, že zůstat offline, zeptá se mě ještě jednou na totéž, než stránku opravdu zobrazí.
4) Předpokládal-li jsem, že explorer neumí vynechat externí linky, mýlil jsem se, ale není to možné nastavit při prvním stažení, ale teprve až ve vlastnostech onoho offline-oblíbeného.

Zkrátka – pokud není „běžný uživatel“ naprostý ignorant, nemělo by mu používání HTTracku po kratším zaškolení činit potíže. Nadto to není ani potřeba instalovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.