Autor Zpráva
Jiří
Profil *
Kámoš který má stránky mi řikal že se stránky daj navrhovat ve photoschop ale nevim jak na to ???
Kráťa
Profil
Ve Wordu se dá malovat, dokonce je tam tlačítko "kreslení".
Jiří_jirinek
Profil
a potom???
Kráťa
Profil
No chtěl jsem tím říct, že ten software sice umí dělat věci, na které není primárně určen a podle toho to pak vypadá. Přirovnávám to k noži švícarské armády. Umí toho mraky a nic pořádně, jen řezat.
V tom Photoshopu to bude podobné, jako dělat HTML ve Wordu. Někde tam asi bude "uložit jako" a tam se zvolí HTML, či nějaký export.
bojars
Profil
2Jiří:
- najprv si urobíš návrh stránky v Photoshope ako kompletný obrázok,

- prejdeš do "Image Ready",
- potom ho rozrežeš na slices (taký nožík- neviem, ako sa to volá po našom/ Vašom, v angličtine by to malo byť Create Slices, a potom si ich vyberáš nástrojom Select Slices),
- pre jednotlivé slices si nadefinuješ (v záložkách na dolnom pruhu):
> čo bude pozadie - obrázok,
> čo bude trebárs tlačidlo, ako sa bude správať, keď bude nad ním myš, a po stlačení ľavého tlačidla myši, tieto prvky je dobré mať vo Photoshope rozložené va Layeroch (vrstvách), jednotlivé správanie si prepínaj na zobrazovaní vrstiev,
> čo bude pozadie - farba (kde sa dá písať).

- potom to dáš "uložiť pre web", vygeneruje Ti to tabuľkový layout s javaskriptom pre tlačidlá a prázdnymi odkazmi "#" (ktorý tu vačšina členov zaznáva), ale je to fakt temer hotová Web stránka.

Týmto spôsobom boli vytvorené tieto stránky:

Prvá
Druhá

2Kráťa: sám som už od tohoto spôsobu upustil, ale otázka bola, či sa to dá a ako to urobiť...
...ešte by som dodal k tomu na čo je Photoshop "primárně určenej". Skús si, Kráťa, hodiť do google "photoshop web templates"... zistíš, že to nie je s tým konštatovaním o jeho nepoužiteľnosti pre tento účel až také jednoznačné. Existuje viac programov, ktoré sú primárne pre web určené (napr. Xara - iné ma momentálne nenapadá, ale viem, že to nie je jediný prípad), ktoré produkujú omnoho zaprasenejšie kódy, ako Photoshop...

:-)
Kráťa
Profil
bojars to jsem se asi zase blbě vymáčkl. Ono není až tak důležité, jaký to dělá kód, či co, já např. používám Word na grafiku dost často, přitom k ní určený není. Pokud ten soft splní účel, tak proč ne. Otázka je, jestli to není jednodušší v nějakém WYSIWYG. Kód bude asi podobný.
bojars
Profil
2Kráťa: Naozaj som teraz hodil do lišty google ten výraz a sám som sa čudoval, čo tam vyšlo, sú tam komplatné šablóny stránok aj s css... nebudeš mi veriť, ale Photoshop je v podstate komplet WYSIWYG pre grafiku stránok...

BTW: ani WYSIWYG editory neprodukujú kódy, ktoré by boli porovnateľné s nonWWYSIYWG etchnikou tvorby HTML...
Kráťa
Profil
bojars no dyk, právě proto. Ani třeba ten Word, neprodukuje grafiku, jaké lze dosáhnout v jiném softu. Jde jen o to, jestli to splní svůj účel.
kamilio
Profil *
No myslím, že Photoshop je nakreslenie, a nie na generovanie kódu. Ako grafický nástroj je to jednička. ImageReady vie už aj rezať (slice), alebo rollover a ešte animovať. Generuje aj kód, ale ja by som odporúčal nakresliť v Photoshope, pokrájať, optimalizovať a poskladať v niečom inom (Dreamweaver napríklad).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0