Autor Zpráva
Ggamo
Profil *
Zdravím všechny,
vyskytl se mi problém v začátcích s CSS. Snažím si upravit CSS layout a vznikly tam dvě buňky navíc, které tam nemají co dělat.
Ta hrůza je k vidění tady
Potřeboval bych poradit jak se zbavit těch buněk navíc nebo to aspoň nějak zamaskovat
PerToon
Profil
Co přesně máš na mysli? Kouknul sem na to v IE a nenašel sem nic co by odpovídalo tvému popisu.... Kde přesně jaký buňky?
Gabby
Profil
Možná by bylo lepší, kdyby si to dělal s HTML...
Ggamo
Profil *
Já nat o taky koukám v IE, vidím v levým sloupci místo pergamenového podkladu béžovou barvu. A to je buňka navíc. Nebo se to tak aspon chová. A pod copyrightem je to taky
Ggamo
Profil *
tady tohleto myslím
ggamo
Profil *
"zakroužkované" chyby
Petra
Profil
#maincol má šířku 637px a je floatnutý napravo, je pak logické, že vznikne vlevo mezera, když šířka #pagewidth je 780px. Když to chceš mít přes celou šířku, tak si šířky sjednoť nebo jí u #maincol vůbec nezadávaje a nefloatuj. I když enchápu, čemu tam to místo vadí, chápu ho, jako že tam má být pro ten levý sloupec.

Ta mezera v patiččce je způsobena posunutím top:-19px, dej 0 nebo to nedávj vůbec.
Ggamo
Profil *
V patičce sem tu mezeru udělal já protože s etvořila nad patočkou :)
Ggamo
Profil *
A když to nefloatnu tak je to ještě horší. Menu je až pod textem a ty ošklivý mezery jsou tam pořád.
Petra
Profil
No problém je, že na tom tvojem obrázku není menu vůbec, takže pak těžko chápat, co vlastně chceš. Nefloatnout jsem myslela pro případ, kdy tam to menu nemáš, což na obrázku nemáš.
Ggamo
Profil *
Menu je ten obdélníček pergamenu pod tou prázdnou bunkou :)
Ggamo
Profil *
Ted je už to menu vidět snad trochu líp.. mělo by být vedle textu a ne o bunku pod ním no...
web
Ggamo
Profil
oprava webu
Petra
Profil
Aha. No tak sčítej: 143(width) + 1(border) + 637(width) = 781. Ten div, ve kterém to máš má jen 780, proto se to nevejde a odskočí pod sebe.
Ggamo
Profil
Díky moc. Už to vypadá k světu. Ještě prosím jak nastavím aby se height levého sloupce nastavil stejně dlouhý jako pravého?
Petra
Profil
Musíš místo pozadí pro levý a pravý sloupec zvlášť udělat pozadí pro obě dohromady - pozadí pro oba sloupce je jeden na výšku opakující se obrázek.
Ggamo
Profil
Hm.. to už je na mě moc :)
ALe stejně díky moc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0