Autor Zpráva
esemeska
Profil
Nevím jestli se mám do tohoto jazyka pouštět? Stojí to zato? C# dokáže propojit
OS a internet...máte někdo zkušenosti? co všechno se s tím dá dělat?
Peca
Profil
Je to můj nejoblíbenější jazyk, co se týče programování aplikací. Je založený na syntaxi C, jiný přístup je k pointerům, něco má zase z Javy... Hodí se i na programování na webu, ASP -server musí podporovat. S tím takové zkušenosti nemám, na web používám jedině PHP.
Pokud neumíš programovat v C++ a chceš s něčím začít, tak bych ho doporučil. Připadá mně jednodušší.
Nevýhodou je nutnost mít nainstalovaný Framework. Jinak vývojové prostření VisualStudio.NET je velice kvalitní.
WanTo
Profil
Je tu jedna věc, kvůli které C# nemám moc rád. Programy napsané pod ním fungují jen pod Windows. Na Linuxu je sice nějaký MONO project, ale tomu bych moc nevěřil.

Jinak je to kombinace C++ a Javy. Microsoft prostě k Javě (k jazyku, ne k API) přidal pár funkcí z C++ a vzniknul C#.

jiný přístup je k pointerům
Pointery jdou používat jen v unsafe kontextu. Obvykle se používají odkazy.
Chamurappi
Profil
Také jsem si C# oblíbil.
thingwath
Profil
Mono je plně funkční a mám v něm nemálo aplikací. Jenom je třeba uvědomit si, že jde o aplikace používající věci jako GTK# a další vazby na linuxové knihovny. Mono jako prostředí kopírující celý .NET už je horší, to tak slavné není a ani o to moc nestojím.
WanTo
Profil
thingwath
Když napíšeš aplikaci s WinForms, která ude používat nejrůznější prvky z .NETu, třeba práci se sítí, půjde pod monem spustit?
thingwath
Profil
Možná, nevím. Když na mono budeš brát ohled už při tvorbě, asi to nějak napíšeš. Upřímně mě tato část mona (implementace microsoftího API z .NET) příliš nebere.
WanTo
Profil
thingwath
Takže jestli tomu dobře rozumím, mono obsahuje interpert C# a nějaké vlastní API? Půjde aplikace, kterou napíšu v Monu pustit na Windows?
thingwath
Profil
Ne :-) Mono obsahuje spoustu věcí. Interpret interpretuje microsoftí obdoby javího bajtkódu, pak kompilátor pro C#, pak tak byly kompilátory pro ještě nějaké další jazyky (nevím jestli přímo v základním balíčku). Pak rovněž obsahuje knihovny, co všechno, to je na stránkách. Implementuje hodně z jmenného prostoru System, to by mělo být společné pro .NET. Pak má vlastní jmenné prostory, POSIX a aby to bylo na Linuxu k něčemu užitečné, pak vazby na všemožné linuxové knihovny (GTK, Gnome...).

Výsledný program by měl být spustitelný na windows s .NET frameworkem, otázka je jestli opravdu bude :-) Pokud použiješ něco z Mono namespace, tak to asi nebude nic moc :-) Každopádně Mono bez problémů běží na Windows.
esemeska
Profil
oki, takze se to zacinam ucit:)
WanTo
Profil
esemeska
Tož to si to užij. Jestli seženeš nějakou kvalitní učebnici, dej mi vědět, já jsem žádnou dobrou nenašel.
esemeska
Profil
Jestli seženeš nějakou kvalitní učebnici, dej mi vědět
No prozatim jsem si pujcil od kamose c# začínáme programovat Frank Eller
thingwath
Profil
Učebnici? Pro začátky by měla postačovat specifikace jazyka a rozhraní, oboje je součastí dokumentace třeba k tomu Monu :-)
WanTo
Profil
Učebnici? Pro začátky by měla postačovat specifikace jazyka a rozhraní, oboje je součastí dokumentace třeba k tomu Monu :-)
Nevím, jestli esemeska už v nečem programuje, ale jestli ne, učebnice mi připadá jako nejlepší řešení.
esemeska
Profil
trochu programujiu v php, qbasic, js , ale to jen tak z nudy :)
Peca
Profil
Doporučil bych nastudovat něco ohledně objektově orientovaného programování, pokud ho nepoužíváš v PHP.
WanTo
Profil
Tak to učebnici potřebovat budeš. Když jsem se učil Javu, uměl jsem přibližně to, co ty, a bez učebnice bych se rozhodně neobešel.
Na C# žádnou učebnici nemám. Taky to tak vypadá :-) Používám jen to, co má společné s Javou :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0