Autor Zpráva
evin
Profil
ahoj, mám dva dotazy:

1) kde stáhnout nějakou jednoduchou galerii která by vyžadovala PHP?

Jsem začátečník. Vím že to tu bylo už několikrát, snažila jsem se hledat. Nicméně třeba někdo poradí i něco jiného. HTML pro mě není problém, ale chtěla bych už něco lepšího. Nepotřebuju vkládat komentáře pod fotografie (nicméně, pokud existuje něco opravdu EASY kde by to šlo, tak proč ne), stačí mi zkrátka velice jednoduchý seznam alb, po rozkliku náhledy a pak nějaké vkusné zobrazování fotek - prostě klasika. On s tím souvisí i ten druhý dotaz:

2) Četla jsem tu pár odkazů na různé fotogalerie - Singapore, Gallery, Coppermine. Jejich instalace mi nepřijde tak těžká, jenomže vždycky jsem zkrachovala na tom, že jsem nevěděla, kam vlastně instalovat nutné programy GD, ImageMagic, případě Gallery vyžadovala NETPmb. Může mi někdo poradit?

Tyto programy jsem stáhla, nainstalovala na svůj počítač, nicméně například Gallery mi pak házela chybu při uploadu fotek (error: cannot make thumbnails, nebo něco v tom smyslu); přisuzuju to tomu, že jsem udělala chybu právě s těmi "nutnými doplňkovými" programy. Hledat chybu, když PHP neumím, to je šílenost :-))

Díky za vaše rady, případně návody :-)
zacatecnik
Profil *
www.slunecnice.cz/product/Supergalerie/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0