Autor Zpráva
athlan
Profil *
chtěl bych abych na stránce v tabulce měl v jednom řádku tři obrázky, jeden vlevo, druhý vpravo a třetí vycentrovaný na střed. Pokud použiji atribut align u jednotlivých obrázků, tak mi je to rozhází na různé řádky, tzn. nezůstanou v rovině. Poraďte jak to udělat. Uvedu příklad tagu:

<table id="tabulka" width="100" height="100" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td colspan="6" valign="top" style="background-image:url(obrazy/obrazek.gif)" width="100" height="100">
<img src="obrazek1.gif">
<img src="obrazek2.gif">
<img src="obrazek3.gif">

</td></tr>
</table>
athlan
Profil *
vyjádřil jsem se poněkud nepřesně, v prostředku chci mít samozřejmě druhý obrázek...
athlan
Profil *
a když už otravuju, potřeboval bych poradit jak udělat na jednotlivých stránkách(u obrázků) něco jako hodnocení. Jako ve škole, aby tam bylo pět možností, nějakou zatrhnout a odeslat. Stránka aby spočítala průměr... pokud by to šlo, tak ideálně html nebo css, ničím jiným nevládnu, díky
DoubleThink
Profil *
No, tak to bude trochu problém. To, o čem mluvíš, je víceslopcový layout, který zatím (X)HTML potažmo CSS uspokojivě nezvládá (v Mozille jsou to vlastnosti moz-column-count a moz-column-width).

Pokud vycházíme z předpokladu flexibilní šířky a nežádoučího překrývání obrázků, tak je jedno z řešení nastavit všem 3 obrázkům float:left a zároveň prostřednímu nastavit procentuální margin.
Pokud bych si byl jistý minimální šířkou (třeba pomocí minWidth), tak bych nechal prostřední obr. inline (text-align:center) a krajní bych absolutně umístil do krajů buňky.
Hamstet
Profil *
1.
Zarovnání obrázků - šlo by použít absolutní pozicování v CSS, ale jednodušší možná bude rozdělit tu řádku na jednotlivé buňky a v každé nastavit zarovnání jinak. V ostatních řádkách tabulky můžeš buňky zase zcelit pomocí parametru colspan. Aby se nemusel řezat obrázek na pozadí, dej celou tabulku do DIVu a to pozadí nastav tomu DIVu.

2.
Vyhodnocení - html ani css neumí počítat, potřebuješ aspoň javascript. V něm takové "kalkulačky" existují, zkus hledat.
athlan
Profil *
DoubleThink
atribut margin nastavuje co?
Hamset
takže místo TABLE mám použít DIV? Sry že se ptám tak blbě, začínám...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0