Autor Zpráva
noob
Profil *
Zdar, mam ADSL pripojeni, nainstaloval jsem si Apache. Jak ho mam nakonfigurovat abych mohl zverejnit stranky ne jen jako localhost a i vnejs. Jake IP mam pouzit - moc nevim jak to funguje :) Prosim o radu.
Školník
Profil
ADSL připojení by mohlo mít veřejnou IP adresu, myslím, že je potřeba vytvořit na svém počítači FTP server a na něm publikovat co budeš chtít. Existuje na to pár programů, stačí hledat.
Asi mi to uniklo, ale proč nechceš stránky zveřejnit například na webzdarma.cz?
RPG
Profil
noob
Spíše své stránky vlož na nějaký server, který běží neustále (webzdarma). Lidé by se k tvým stránkám nedostali, kdyby jsi měl vyplé PC (resp. server).
noob
Profil *
Chtel bych vyzkouset jak to funguje. Takze ten Apache neni postacujici - musim jeste instalovat FTP server?
Školník
Profil
noob <DEL>Myslím, že je to nutná podmínka...</DEL>
Peca
Profil
je potřeba vytvořit na svém počítači FTP server - to vůbec nesouvisí s webserverem.

noob - mám pocit, že Apache je tak už nakonfigurovaný ve výchozím nastavení. Do prohlížeče stačí jednoduše zadat tvou IP adresu a to je celé. Teda v případě, že máš veřejnou IP, jinak to nejde.

Školníci se evidentně v takových věcech nevyznají :-) FTP je nesmysl. Ten je na výměnu souborů.
thingwath
Profil
Už jsem to tu myslím psal, oproti výchozímu nastavení Apache jaké se většinou vyskytuje by mělo být maximálně třeba zrušit omezení na localhost. (Typicky to bude potřeba právě pro různé balíky s PHP a databazí určené pro vývoj)

Další věc je nějaká adresa na které bys byl dostupný. Máš-li veřejnou IP adresu, asi bys mohl použít něco od poskytovatele, ale to bude mít formát typu adsl-23.41.24.big.phone-company.cz což není nic extra a navíc se může měnit při každém spojení (záleží...). To by řešila služba jako dyndns.org.

Na druhou stranu je otázka co tím získáš :-)
thingwath
Profil
FTP server do toho netahejte. FTP je morálně zastaralý protokol pro přenos souborů a s tím co tazatel chce to nemá absolutně nic společného.
noob
Profil *
Proc potrebuji FTP server aby mohli ostatni na me stranky koukali? Nestaci web server - Apache ?
noob
Profil *
:)
noob
Profil *
Jestli spravne chapu - Apache naslouha na port 80 a zasle stranku kazdemu ktery napise moje IP (jestli je verejne) - tak to?
BaTeCzKo
Profil
Jo.
krteczek
Profil
musis ale v nastaveni apache vytvorit virtual server a tvoji verejnou adresou, jinak bude naslouchat jen na localhostu... v tomto threadu=> http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=98 28 <= je to vysvetleno
krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0