Autor Zpráva
ML
Profil *
Chtěl bych se zeptat:
a) jak lze vytvořit efekt který má pixy na své stránce -> když najedete na menu tak celý blok menu změní barvu.
b) ještě k tomu menu -> lze vytvořit hypertextový odkaz který reaguje na kurzor i v mnou nadefinovaném okolí? Např. najedu-li na pixyho stránce na odkaz "odkazy" :-) více napravo až už nejsem na textu, "odkazy" jsou stále zvýrazněné protože na tlačítku ještě pořád jsem (nezajímá mě řešení pomocí obrázku). Děkuji.
ML
Profil *
PS: otázky jsem řadil jak mě napadly takže špatně. Mnohem větší význam pro mě má ot. b) než ot. a) což je jen taková blbůstka...
habendorf
Profil
odpověď na a) i b) je stejná: display:block a width

(nebo i bez width, záleží na situaci)
Timy
Profil
habendorf
v odpovědi na a) bych ještě zmínil div:hover (případně nějaké ul:hover), IMHO docela důležitá věc :-)

div:hover a{color:red}
habendorf
Profil
Timy: Nějak nechápu. Snad a:hover ne?

a {display:block;}
a:hover {color:red;}
Timy
Profil
habendorf
No Pixy to má tak, že když najedeš kdekoliv na to menu, tak se změní barva všech odkazů v tom menu a vzhledem k tomu, že to v IE nefunguje, tak to je asi dělané takto (konkrétně tedy #menu:hover a { color: #804A00; }).
habendorf
Profil
Timy: Aha, já to zas tak nezkoumal a koukal na to v IE. Mrknul jsem ve FF a už vím o čem je řeč. Tak to jsem byl holt trochu mimo :o)
ML
Profil *
Timy
diky moc za #menu:hover a { color: #804A00; } -> konečně to funguje. Děkuji za pomoc.

PS: na to b) už si přijdu asi sám. Našel jsem na JakPsátWeb příklady jak na to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0