Autor Zpráva
ML
Profil *
Zajímá mě jak se věci mají ohledně HTML, XHTML a XML. Zda je důležité naučit se dnes XHTML (samozřejmě, čím víc jazyků tím lépe že?) nebo zda-li si člověk vystačí se znalostí HTML. A jak je to s podporou XML a tak dále... Otázky neberte doslova, jde mi jen o nastínění reality abych neskončil podobně jako dinosauři českého webdesignu. Snad svým příspěvkem zabráníte někomu v koupi učebnice HTML 1 :-)
WanTo
Profil
- HTML a XHTML je imho skoro to samý.
- XML pořádně nepodporuje IE.
Timy
Profil
WanTo
"HTML a XHTML je imho skoro to samý."
IMHO je HTML a XHTML něco naprosto odlišného, co pouze používá stejné elementy

"XML pořádně nepodporuje IE."
Podporuje, IE nepodporuje pouze application/xhtml+xml

ML
stačí HTML, CSS případně jako bonus PHP nebo Javscript.
WanTo
Profil
Timy
- HTML a XHTML je imho skoro to samý. - myslel jsem to z pohledu toho, kdo se bude HTML a XHTML učit.
DZer
Profil
No hodně dobrej dotaz to bych taky rád věděl.Např. moch by tento kod berounriders.wz.cz/onas.php bejt i XHTML a nebo XML a když ne tak proč(jaké tagy jsou pro tyto jazyky nepřípustné).
Ikrk
Profil
http://www.zpravy.net/serial/xhtml-vs-html.php
http://dero.name/weblog/xhtml-mime/
ML
Profil *
Timy
ML
stačí HTML, CSS případně jako bonus PHP nebo Javscript.

Tak to mě potěšilo Timy, poněvadž HTML tak nějak splácam, z CSS už taktéž něco umim a PHP (no u PHP je celkem jasné že zastaralé neni a jen tak nebude-alespoň křišťálová koule mi ukazovala něco v tom smyslu =) jsem si koupil učebnici. Jen mě zajímalo zda má cenu přerušit tudium CSS a PHP a změnit základní stavební kámen, tedy HTML třeba v XHTML. Každopádně děkuji všem -> jsem zas o něco chytřejší.

Mlékař
Timy
Profil
DZer
Např. moch by tento kod berounriders.wz.cz/onas.php bejt i XHTM
S patřičnými úpravami jistě. Ale nevidím důvod k tomuto zbytečnému kroku.

ML
"Jen mě zajímalo zda má cenu přerušit tudium CSS a PHP a změnit základní stavební kámen, tedy HTML třeba v XHTML."
Ne, nemá to cenu. HTML je plnohodnotný jazyk pro tvorbu webových stránek a narozdíl od XHTML (včetně správného MIME-typu) je dobře podporovaný. S XHTML jsou vesměs jenom potíže a starosti.
RPG
Profil
Osobně nevidím jediný důvod, proč přejít na XHTML... leda by měl člověk masochistické sklony.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0