Autor Zpráva
Nela
Profil
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jak si mohu vytvořit svůj blog?Nela
sms
Profil *
zkus terba www.blog.cz :)
nebo si vytvor svou vlastni stranku
Honza Hučín
Profil
Nejdřív drobná připomínka - když zakládáš téma, uveď výstižný titulek. Třeba "jak si založit vlastní blog". Ne pouhé "dotaz". Už jsem to opravil, tak příště (:

K věci. Máš 2 možnosti:
1. Použít některý blogovací systém - např. bloguje.cz, blog.lide.cz atd. Je to zdarma, už vymakané a funkční, na tobě je jen se zaregistrovat, nastavit si několik předvoleb a můžeš blogovat. Omezení je v tom, že si nemůžeš nastavit úplně cokoliv, některé věci jsou prostě dané autorem systému.
2. Udělat si vlastní stránky nebo si je nechat udělat od někoho na zakázku. K tomu musíš ty nebo ten, kdo ti to bude vytvářet, něco umět (minimálně HTML, ale spíš i serverové skriptování, např. PHP). Zas je to ale zcela v tvých rukou a flexibilní.
Filips
Profil
Podle mě je lepší vytvořit si vlastní blog. Je to asi pracnější (se systémem nemám zkušenost) ale je to přesně podle tvých představ.

Filips
RadimH
Profil *
Existuje hodně možností:

- blog si vytvoříš sama v HTML (případně PHP) to je však příliš pracné

- využiješ služby některého z blogovacích systémů:
- Blog.cz
- Bloguje.cz
- Brouzdej.cz
- Xblog.cz

Nevýhodou blogovacích systémů je, že se tam ztratíš mezi tisíci jinými blogy. Pokud chceš vyniknout a najít rychle své návštěvníky, můžeš se zkusit registrovat na Pooh.cz, Brouzdej.cz nebo AcidLogu (http://acidlog.fczbkk.com/blog.php). Když budeš psát zajímavé články, můžeš se v případě Pooh.cz a Brouzdej.cz dostat na titulní stranu a tím tvůj blog navštíví velké množství lidí.

Existuje další řešení v podobě softwaru EasyBlog (http://www.elka.cz/easyblog/).
Tomik
Profil
vojtik
ahoj

Nela
Ještě je jedna možnost, kterou nastínil Honza Hučín, lze rozjet na vlatní doméně/prostoru nějaký již funkční systém.

Např. RS2 ( http://rs.reality-show.net/ ) od junea, výhoda je, že je to celé česky, autor rád zodpoví případně dotazy, jen je tam trochu složitější instalace.
Anonymní
Profil *
Ahoj lidi,
Chtěla bych si vytvořit webovou stránku,aby prezentoval naší obecní knihovnu a nedaří se mi.Poradí mi někdo?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0