Autor Zpráva
Racky
Profil *
Zdravíčko.. v problematice css jsme začátečník a protože jsem zatím odpověď na svou otázku nenašel, chtěl bych se zeptat..
Představte si, že chci udělat nadpis nějaké stránce a to takovým způsobem, že budu mít například obdélník s nadpisem té stránky a pod tímto obdélníkem chci mít ještě jeden, který mu bude jen dělat stín. Slůvko "pod" zde je bráno doslova ve významu "překrývat".

Mám zde definici:

.nadpispozadi
{
left:25px;
position: absolute;
top: 20px;
background: #eeeeee;
width:80%;
height:40px;
}

.nadpispozadi2
{
left:30px;
position: absolute;
top: 25px;
background: #000000;
width:80%;
height:40px;
z-index: -1
}

Mým záměrem je tyto 2 obdélníky zahrnout do jednoho "class". Jako by si vytvořit třídu která mi vykreslí 2 obdélníky jedním příkazem a text dosadí do toho který je vidět.

Představuji si to vnořením definice druhého obdélníku do definice prvního s tím, že velikost bych zadal jen pro první. Druhý obdélník by ji měl zadanou relativně vůči prvnímu.
Šlo by to nějak?
Předem děkuji..
mata
Profil
Ufff, nějak jsem úplně nepochopil, co je potřeba. Každopádně třída vám dva obdélníky nevykreslí - obdélník vám vykreslí nějaký blokový element, nejlépe asi DIV.
Já bych to řešil tak, že bych nadpis (např. h1) obalil DIVem. DIVu pak přiřadí třídu např. class="stin" a nadefinuji pro ni potřebná pravidla. K nadpisu pak přistoupím přes .stin h1 a nadefinuji pravidla pro něj.
habendorf
Profil
Jako by si vytvořit třídu která mi vykreslí 2 obdélníky jedním příkazem a text dosadí do toho který je vidět.

Takhle úplně to nepůjde. Ale můžeš udělat něco jako

<div class="efekt"><h1>Nadpis se stínem</h1></div>

a

.efekt {vlastnosti;}
.efekt h1 {vlastnosti;}

A kdekoliv pak v kódu napíšeš <div class="efekt"><h1>Nadpis se stínem</h1></div>, bude se ti to už vykresloavt jak chceš.

Jinak bys to musel řešit includem - mít soubor efekt.php, v něm to <div class="efekt"><h1>Nadpis se stínem</h1></div> a pak už bys jen psal do kódu

<?php include "efekt.php"; ?>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0