Autor Zpráva
Adelaide
Profil
Ahoj, tak jsem tu zase....

...pokoušela jsem se zjistit jak nastavit barvu pozadí příspěvků v blogu tak aby byla poloprůhledná.

Našla jsem nějaký alfa filtr, ale takhle to prostě nejsem schopná pobrat....nemohl by mi někdo napsat nějaký praktický příklad na kterém bych to správně pochopila?
RPG
Profil
Adelaide
Filtry nepoužívej; fungují jen v Internet Exploderu. Prohlížeče založené na jádru Gecko to nevezmou, Opera taky ne.
Řešením je poloprůhledné PNG (formát obrázku), ale netuším, jak se to dělá. To se mně neptej, nikdy jsem to nepoužil.
Tady ti budou muset poradit jiní.
koudi
Profil
ale poloprůhlednej png ti zase nepojede v IE :)
RPG
Profil
koudi
A co to zkombinovat? Filtry + PNG? Šlo by to?
koudi
Profil
RPG
IMHO ano.
Jakub Valenta
Profil *
Poloprůhledný png v IE jde, píše o tom Yuhů na JPW.

Pro filter alpha jsou v některých prohlížečích alternativy. Firefox má -moz-opacity. Opera také něco, teď z hlavy ale nevím jak se to jmenuje.

Poloprůhledný png vytvoříš třeba v Gimpu tak, že uděláš vrstvu s danou opacitou a to pak uložíš jako png a zaškrtneš "uložit alpha kanál pixelů" (je tam teda trochu jiná formulace).

Jakub Valenta
koudi
Profil
Jakub Valenta
Poloprůhledný png v IE jde, píše o tom Yuhů na JPW.
kde?
Jakub Valenta
Profil *
http://www.jakpsatweb.cz/css/filter.html#priklady

Stačilo zadat do vyhledávání na JPW řetězec "png".
koudi
Profil
To sem si taky našel, ale hned první věta jasně říká "V Internet Exploreru není podporován alfa kanál grafického formátu PNG."
Jakub Valenta
Profil *
Možná by nebylo od věci přečíst si hned následující větu.

Jakub Valenta
koudi
Profil
Jakub Valenta
A nebo třeba rovnou celý článek, že?
Jasně z toho vyplývá, že to sice nějak jde, ale dost krkolomně, obtížně a hlavně je to dost nepoužitelné - např. uvnitř nefungují odkazy.
Jakub Valenta
Profil *
Samozřejmě na pozadí příspěvků se to asi nehotí, tam ale také není potřeba poloprůhledný png, pokud png nepřekrývá nějaký jiný obrázek, tak nemusí být poloprůhledný. Udělá se prostě obrázek co bude mít "v sobě" barvu pozadí.

Já osobně jsem na jednom webu toto použil do hlavičky. Měl jsem tam jeden velký obrázek, který se ale podle aktuální sekce měnil, a klient mohl přes cms ty obrázky měnit dle libosti, na něm ale muselo být posazeno logo firmy a její název. Vkládat to pomocí php by bylo přinejmenším těžkopádné, pokud by to vůbec šlo. Proto jsem na ten obrázek posadil logo firmy jako poloprůhledný png. Logo je samozřejmě odkazem na hlavní stránku webu.

Zatím si nikdo nestěžoval, že by to nefungovalo.

Jakub Valenta
PuteR
Profil *
koudi: ale fungují odkazy, pouze se jim (nebo divu ktery je obsahne) musi dat position:relative;
skaff
Profil
gecko ma taky opacity jako filtr, nevidim duvod proc by nesly napsat filtry pro IE a pro Gecko zaroven, ja to tak delam a funguje
...
Profil *
me se zda nejlepsi pouzit filter:alpha a opacity z css3 - mozilla to uz podporuje a prej i khtml a opera 9. akorat ze zpruhlednuje celej element, takze to uvnitr pak musis zase znepruhlednit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0