Autor Zpráva
matragorn
Profil
co potřebuji umět abych mohl vytvořit stránky jako např.: centrum.cz????
a kde se to můžu naučit??
wimstr
Profil
No na to abys vytvořil něco takového by jsi měl umět HTML, CSS, PHP (MySQL - SQL),]
asi tohle bych řekl že by jsi musel umět.
Peca
Profil
Na to, aby jsi něco takového vytvořil, ti žádné znalosti moc nepomůžou. Na to je zapotřebí mít lidi. Sám ro rozhodně neuděláš ;-)
A mám pocit, že centrum není zrovna dělaný v PHP.
RPG
Profil
matragorn
Na to potřebuješ především slupu programátorů (skriptátorů, šílené slovo, já vím).

Halogane, skvěle napsané.
halogan
Profil
To si dáváš docela vysoké cíle. Já bych začal trochu skromněji. Hezky bych se naučil (X)HTML a CSS a až bych měl jistotu, že je ovládám perfektně, naučil bych se základy JavaScriptu. Poté bych skočil na serverový jazyk (pokud bych měl zájem) a případnou interakci s databází. Mezitím, samozřejmě, bych se obohacoval o informace z oblastí použitelnosti, přístupnosti, webové grafiky, ...
djlj
Profil
A mám pocit, že centrum není zrovna dělaný v PHP
To já zas myslím, že je, alespoň jsem tam toho viděl spoustu s příponou *.php - například webmail..
koudi
Profil
Stačí se podivat na hlavičky, co posílá
Server: Apache/1.3.33 (Unix) PHP/4.3.11 mod_gzip/1.3.26.1a mod_czech/3.1.0 mod_ssl/2.8.22 OpenSSL/0.9.7e
QuickShare
Profil
matragorn: Lidi, prachy, znalosti (php, mysql a programovaci jazyky, nevim jak centrum.cz, ale seznam ma c++, python atp.) ...
matragorn
Profil
dik za nazory

ale ja nemysle přesně takový stránky. Sem myslel jen něco na ten způsob(např.: přihlašovací systém, nebo e- mail - ale jen např.: pro 10 lidí) . Vím že bych nedokázal udělat centrum.cz ani kdybych uměl vše co se dá.


A kde bych se to mohl naučit??
WanTo
Profil
Na internetu je spoustu tutoriálů, jen si musíš umět vybrat. Další možnost je navštívit nějaké knihkupectví (udělám reklamu mému oblíbenému Paláci knih Luxor), za knížky sice musíš pochopitelně platit, ale obvykle se toho naučíš o mnoho více.
matragorn
Profil
doporučili byste mě nějakou knihu?? na PHP a MySQL ???

Máte nějaké zkušenosti s knihou PHP a MySQL ???

Co si o ní myslíte??
halogan
Profil
matragorn: Nejdrive je nutna perfektni znalost (X)HTML, CSS, semantiky a celkove teorie. Zvladas toto?
koudi
Profil
halogan
Nejdrive je nutna perfektni znalost (X)HTML, CSS, semantiky a celkove teorie. Zvladas toto?

Tady bych s tebou tak zcelka nesouhlasil. Programátor PHP tohle vůbec umět nemusí. Teda takhle, pokud generuje html kód 'přímo', tak by měl. Pokud ale jenom napíše aplikační logiku, výsledky umístí do proměnných pro nějaký template system, tak vůbec nemusí vědět, co to html vlastně je.
RPG
Profil
koudi
Přesto by měl vědět, jak to vlastně funguje.
halogan
Profil
koudi: jiste, to souhlasim maximalne. Ale napred jsem si rekl, co ten clovek chce. Chtel udelat neco jako Centrum.cz = o webdesignu nema moc poneti = asi bude delat sam, protoze nema na vyvojovy tym => musi umet vse.

Kazdopadne souhlasim s RPG, mel by znat alespon zaklady a principy.
koudi
Profil
Takže to shrňme:

Neni to nutnost, ale je dobrý to znát (pokud to nedělá sám), pokud to dělá sám, musí umět vše. Takže máme pravdu všichni :)

Ne, takhle sem to myslel, jenom sem chtěl lehce upozornit, že to občas neni tak jednoznačný.
matragorn
Profil
tak doporučíte něco?? co ta kniha znáte ji?? html umim css taky ale xhtml neznam... zatin dobrou noc..
halogan
Profil
matragorn: "html umim css taky" - s tim bych pomlcel, nebo z tebe Dero strha kuzi :) Nicmene je dobre nejen znat jazyk, ale i jeho pouziti. Knihu nevim, na tohle se knihy moc nepisou a kdyz jo, tak v cestine nic moc takoveho neni.
ronan
Profil
matragorn
Že znáš základní tagy HTML a CSS neznamená, že ten jazyk "umíš".
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0