Autor Zpráva
petr_rusty
Profil
Zdravím,
nevím jestli jsem úplně v té správné sekci,ale zkusím to:-)

Na indexové straně mám výběr jazyka,a na pozadí hraje hudba.Výběrem jazyka se otevře nové okno s rozcestníkem.Je to proto aby ta hudba na indexu stále hrála.Z rozcestníku vede jeden odkaz na audio ukázky.A tady je můj problém.Po spuštění audio ukázky ( <a href="muzika.wma">blabla</a>),hraje vesele dál i ten index.
Nevíte někdo prosím jak by se dal při spuštění audio ukázky ten index umlčet?

Díky rusty
Hugo
Profil
Mozna by to slo pomoci javascriptu, viz:
http://www.jakpsatweb.cz/zvuky.html

Ale podpora v prohlizecich asi nebude uplne idealni.
petr_rusty
Profil
Tam jsem to samozřejmě hledal.A nejen tam...
Ale nenašel jsem tam nic co by řešilo můj problém.
Můžeš být konkrétnější?
Hugo
Profil
V kapitole vazba na udalosti je skriptik, ktery umozni spustit nebo zastavit muziku. Ted to jen musis nasmerovat na to puvodni okno (mozna pomoci window.opener).
petr_rusty
Profil
Díky zkusím to.I když nevím,nevím.Je to v jiném okně....
petr_rusty
Profil
Tak to nefunguje.Dalo se to čekat.Ten skript by to uměl vypnout jen kdyby to bylo ve stejné stránce.

A navíc jak to napsat aby odkaz který spouští audio ukázku zároveň vypnul tu hudbu z indexu?
Hugo
Profil
Byl to jen navrh, psal sem to v rychlosti a moc sem nad tim nepremyslel. Jinak ten odkaz by sel realizovat takto:
<a href="neco.wmw" onclick="stop.muzika">neco</a>
petr_rusty
Profil
Ano,to asi ano.Ale fungovalo by to jen kdyby ta vypínaná muzika byla na stejné stránce.
-Ještě zkusím napsat absolutní adresu k tomu indexu jestli to nepomůže...
Radim H.
Profil *
Proč chcete mít na stránce něco tak zbytečně neprofesionálního, jako je zvuk v pozadí? Udělal bych to na vašem místě pomocí Macromedia Flash a hlavně přidal možnost zvuk vypnout.

BTW. Macromedia Flash se natahuje postupně a až když se stránka načte. Uživatel se může začíst do textu a nečeká na stažení zvuku. Ten se stahuje na pozadí. Jakmile je stažen, spustí se.

Pokud v tom chcete pomoci, pošlete mi zvuk na blog(zavináč)brouzdej.cz a já vám vytvořím SWF soubor s flashem a preloaderem. Přijde mi to jako nejschůdnější řešení.
petr_rusty
Profil
Ty stránky dělám pro kamaráda, a on na tom trval.
Už jsme to částečně vyřešili.
Snad ho ukecám aby od toho úplně upustil...
Stejně stránka s hudbou v pozadí je jen pro výběr jazyka a pokud se jazyková mutace spustí ve stejném okně tak si té hudby nikdo moc neužije.
A pokud se další stránky budou otevírat v okně novém tak nastává situace kdy hudba na pozadí sice hraje, ale to i v případě spuštění audio ukázky.A to už je úplná pitomost.
Každopádně díky za nabídku pomoci, ale pro dobro nás všech doufám že jí nebudu muset využít:-)
nemech@seznam.cz
Profil *
No pokud uz je tu debata o zvuku - byl by nejaky odkaz na navod, jak udelat zvuk v tom flashi? Nerad bych nekoho zatezoval praci. Taky jsem o tom zvuku premyslel a asi bude lepsi, kdyz nacitani stranky nebude zavisle na zvuku. Ja mam ted pripojeni 100MBps pripojkou, ale kdyz to bude otvirat nekdo jiny,tak asi umre,nez si neco precte. Dik za pomoc a odkazy
Boldrik
Profil *
**** zvuky na webovejch strankach. cozpak nikdo neposlouchate vlastni hudbu?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0