Autor Zpráva
šaulin
Profil *
Dá se udělat ve photoshopu oříznutá fotka jako pucle? Pro ty šikovné jestli chápete. Klasická fotka sestavená z puclí aby to bylo vidět? Díky
wizard
Profil
Jasně, že to jde.

Zkus si nakreslit puclík (v nové vrstvě) a vyplnit ho třeba bílou barvou, pak zmenšíš o něco výběr(podle toho, jakou chceš mezi puclíky mezeru) a vnitřek smažeš. Tim máš hotovej jeden puclík, pak už jen kopírováním a otáčením uděláš celej obrázek. Pokud se Ti to zdá moc práce, tak udělej jen první dva (s otočením) a nahraj si to jako akci, pak už je to pohoda.

Další možností je udělat si podobně 4 puclíky vedle sebe. Pak z toho vyřízneš rovnoběžník, kterej se bude opakovat a nadefinuješ to jako vzorek. Tim pak vyplníš nadřazenou vrstvu
šaulin
Profil *
Já myslim, že ručně nedokážu udělat přesnou a hlavně pěknou pucli..., neni na to udělanej výběr?
wizard
Profil
Zkus nástroj jiný tvar, tam je puclíků dsot, popřípadě si nějaký stáhni
bojars
Profil
Já myslim, že ručně nedokážu udělat přesnou a hlavně pěknou pucli..., neni na to udělanej výběr?

Dokážeš:

http://www.heathrowe.com/tuts/puzzletexture.asp
šaulin
Profil *
bojars: Díky, jen ještě malý detail. Nejde mě pojmenovat vrstvy. Četl jsem, že na ní stačí poklepat a vyjede mi okínko, kde to můžu vepsat, ale nějak jsem asi nechápavej...
šaulin
Profil *
bojars: Jo tak ještě malej problém - já tam ve filtrech - textura (nenám puzzle, jen cihly a nějaký další...), odkud si je múžu nahrát?
bojars
Profil
Nejde mě pojmenovat vrstvy

-> pravé tlačidlo myši nad vrstvou-> Layer Propeties

nenám puzzle, jen cihly a nějaký další

-> pozri si ten tutoriál poriadne:

-> Filter-> Texture-> Texturizer-> Load Texture-> Tam nájdeš v adresári "Textures" to Puzzle...
šaulin
Profil *
Já to mám teda česky, ale ten tutorioál jsem skončil zde filtr - textura - texturování a pak jsem skončil na "načíst texturu". Je to nějaký divný, ale asi to špatně chápu, pač furt nevim co je to tutoriál..., díky za trpělivost...
bojars
Profil
na "načíst texturu". Je to nějaký divný, ale asi to špatně chápu, pač furt nevim co je to tutoriál...,

-> "tutoriál"= návod v krokoch (krocích),

-> Potom ako dáš to "Načíst texturu" by sa Ti malo objaviť také okno pre výber adresára. Musíš si nájsť adresár "Textures" (textury) v programovom adresári Adobe Photoshop (Program files/ Adobe/ Photoshop/ Presets/ Textures/ je súbor Puzzle. Keď na tento súbor klikneš, aktívna vrstva sa plasticky vytvaruje akokeby bola zložená z puzzle.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0