Autor Zpráva
petr_rusty
Profil
Zdravím,

podle "jakpsatweb" jsem si dal do stránky kód e-mailového formuláře.Nemám s PHP vůbec zkušenosti.
Můžete mi prosím někdo poradit jak to zprovozním?

Díky.
Wan-To
Profil *
Tady jsou kódy:

soubor formular.html

<form action="zpracuj.php">
Váš mail: <input name="mail_odesilatele"><br>
Předmět: <input name="predmet"><br>
Zpráva: <textarea name="zprava"></textarea><br>
<input type=submit value="Odeslat">
</form>


a

soubor zpracuj.php

<?php
if (mail("moje@adresa", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele))
echo "Mail byl odeslán";
else
echo "Mail se nepodařilo odeslat";
?>


Tyto dva soubory (rozšiř si je ještě o nějaké HTML tagy) si zkopíruj na server. Aby to šlo odeslat, musí server funkci mail() podporovat. Pokud máš stránky na Webzdarma, ten funkci podporuje, jen nevím jestli není omezená na určitý počet zpráv za hodinu. Pochopitelně to nepoběží na serverech, keré nepodporují ani PHP.
petr_rusty
Profil
Vyzkouším.Zatím díky.

Jo a nevíš náhodou co kam dopsat aby se mi diakritika zobrazovala korektně třeba i v Opeře?
petr_rusty
Profil
Vyzkoušel jsem ten mail a asi nic.Napsalo to že mail byl odeslán,ale nedorazil.Ten horní kód mám zapracovaný do stránky,a ten druhý jsem uložil jako .php do stejného adresáře.-Místo "moje adresa" jsem napsal adresu na kterou by ten mail měl dorazit ve tvaru jméno@doména.identifikátor

Tak nevím co je špatně.Zeptám se poskytovatelejestli to podporují....
Yuhů
Profil
tak to vyzkoušej napřed na své adrese

hlavně se zeptej poskytovatele, na čem mu to běží a pokud na Windows, tak zda má dobře nastavený SMTP server
none
Profil
Já sem to zkoušel a faka to v poho jenom jestli dobře nadstavil název te stránky na kterou se ma přesměrovat po odeslání.ale nefunguje na tom mailu předmět meno a mail jedine co se odešle je zpráva.
Acci
Profil
Webzdarma funkci mail podporuje, ale pouze 10 zpráv za hodinu
Hugo
Profil
petr_rusty

Zkus pouzit pole $_REQUEST, tzn. misto $predmet pouzijes $_REQUEST['predmet'] atd. Mozna jsou na serveru zakazane register globals.

Prip. muze byt problem i v hlavickach. nekde sem cetl, ze nektere antispamy zahazuji maily se spatnou hlavickou. Zkus se na to nekde podivat.
petr_rusty
Profil
Tak to vypadá, že to funguje.Ale je to dost pomalý anespolehlivý.Budu to asi muset udělat jinak.Snad nebudu muset předělávat tu stránku s formulářem.To by mě asi trefilo....:-)
Wan-To
Profil *
Doporučuji místo mailování zapisovat zprávy do nějakého textového souboru. To je celkem dost spolehlivé. Pak si jenom stáhneš soubor a mailem odpovíš na otázky. Jenom když ti někdo odhalí jméno souboru, tak si může přečíst všechny dotazy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0