Autor Zpráva
carmen
Profil *
Ahoj, jedná se o složitější tabulku a také nevím jestli to vůbec půjde.

První řádek v tabulce je nadpis - druhý řádek v tabulce zahrnuje dva sloupce, přičemž bych chtěla, abych mohla v pravém sloupci začít dělat řádky. Půjde to? Nějak mě to nejde. Vnořila jsem do toho sloupce tabulku novou tabulku, ale kdyby se mi to povedlo, nějak sloučit, tak by to bylo určitě lepší.

Malý vzor:


<table>

<tr>
<th colspan="2">album</th>

</tr>
<tr>
<td>obrazek</td>
<td>seznam písní</td> - no a tady bych ctěla ty řádky, vnořila jsem tam tu tabulku, ale chtěla bych lepší konstrukci!
</tr>
<table>
krteczek
Profil
carmen:
pro seznamy je seznam tak ho použij:-)

<ul>
<li>pisen1</li>
<li>pisen2</li>
</ul>

pokud se jedná o ukončovací tagy </li> tak v html transitional nejsou povinné, tak je případně můžeš vynechat ;-)
krteczek
carmen
Profil *
Jenže seznamem nedocílim hezkého vzhledu s mřížkou. Navíc si myslím, že ze sémantického hlediska je tabulka na alba dobré použít. Sice by se tabulky měli používat pouze na data, ale tohle je něco podobného. Rok výroby, interpret, distributor, vydavatel, cena, kde koupit, název alba, seznam skladeb. Já myslim, že tabulka je lepší řešení...
carmen
Profil *
Ještě jeden detail. Mám obrázek v tom jednom sloupci, a chci aby byl nahoře ten obrázek, který je vystředěný v tom vysokém řádku. Jaký je zápis v css. valign: top; nefunguje... asi tam chce nějak upozornit na ten img...
krteczek
Profil
carmen ze semantickeho hlediska je seznam vždycky seznam a ma vyžší hodnotu nez několik na sobě nezavislych položek tabulky.
a pokiud chces stylovaný seznam tak taky není problém
na: http://krteczek.czweb.org/jpw/menu-pomoci-tagu-menu-a-css/ styluji seznam (tam sice menu ale pokud tag menu nahradiš <ul> bude se to chovat stejně
krteczek
carmen
Profil *
Měla bych zájem, aby to vypadalo asi jako na této stránce http://juicyduff.wz.cz/alba.php . Nevím jestli to zvládnu setylovat jako seznam. Možná že jen takhle ten seznam skladem ale co to nad tim a vlevo...
krteczek
Profil
mohlo by to vypadat třeba takhle? moc jsem si stim nebavil
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title></title>
<style type="text/css">
body{text-align:center}
div.seznam{margin:10px auto;background-color:yellow;width:300px;}
ul{text-align:left;margin-left:0px;padding-left:0;list-style:none}
li.suda{border-bottom:1px solid;width:200px;padding-left:25px;background-color:blue}
li.licha{border-bottom:1px solid;width:200px;padding-left:25px;background-color:red}
</style>
</head>
<body>
<div class="seznam">
<ul>
<li class="licha">polozka
<li class="suda">polozka2
<li class="licha">polozka3
<li class="suda">polozka4
<li class="licha">polozka5
<li class="suda">polozka6
<li class="licha">polozk7
<li class="suda">polozka8
</ul>
</div>
</body>
</html>

krteczek
krteczek
Profil
omlouvám se za duplicitní obsah, smazáno...
krteczek
carmen
Profil *
Díky...
Jiří Bureš
Profil *
To krteczek: Ještě bych zrušil jede z classů "sudá", "lichá" (tak aby tam zůstal jen jeden) a místo toho bych nastyloval li (bez classu). Ušetří se psaní (a místo).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0