Autor Zpráva
zaxa
Profil
Potřebovala bych vložit do html stránek flashový prvek, ale s tím, že když stránku otevřete, tak bude animace zastavená a spustí se až po nějakém úkonu. Třeba kliknutí na tlačítko, nebo přejetí myší.
Jsem začátečník, používám Macromedia f.p. 8, a ovládám pouhé nejzákladnější základy action scriptu. Ale s trpělivou nápovědou jsem docela učenlivá a ráda si nechám poradit. Prolezla jsem už hodně stránek s příklady, a nápovědami ale tohle jsem nikde nenašla.
dík za každou radu
koudi
Profil
Neni to náhodou kvůli tomu sporu, co teď M$ prohrál, takže se flashe musej aktivovat kliknutím?
zaxa
Profil
ne, to ne, ale potřebuju si udělat tlačítko s takovou ozdobičkou, která se po najetí myší na tlačítko začne třeba točit, nebo tak něco. A tak potřebuju aby ta animace - to točení - bylo až do momentu "rollover" zastavená.
Steve
Profil
zkus
stop();

nejakeTlacitko_btn.onRollOver = function (){
play();
}
zaxa
Profil
a je to prosím skript pro to tlačítko a nebo pro tu animaci?
Steve
Profil
tanhle skript vlozis na snimek naimace, na kterem chces, aby se to zastavilo. "nejakTlacitko_btn" je nazev tveho tlacitka, pres ktere, kdyz se prejede, tak se zacne prehravat animace.
zaxa
Profil
jo, jo asi už vím jak na to, jen mi to píše chyby v syntaxi. Kde najdu přesný název toho tlačítka? když jsem ho vložila z galerie tlačítek(prozatím nebudu používat svoje) je v seznamu použitých věcí (vlevo) jen složka ze které to tlačítko je (byla to celá sada butonů, ale já nechala jen jeden a zbytek jsem smazala) - buttons oval - ale bez koncovky.
Animaci jsem musela konvertovat na symbol - tedy pravděpodobně Movie clip, že? a k tomu teď musím vkládat ten script, že?
Steve
Profil
1) animaci jsi na symbol konvertovat nemusela, proste to vlozis na prvni snimek animace, jedno kde ten prvni snimek je.
2) tlacitko si z knihovny pretahnes na scenu a pojmenujes ho (jednou na nej kliknes a standardne vlevo dole je pole, do ktereho vepises svuj nazev.
3) v tom skriptu mam chybu, ale tu by flash mel opravovat sam od sebe (chybi mi na konci strednik, takze by to potom koncilo "};" )
zaxa
Profil
flash chybu neopravil, já jo - ale nic to nezměnilo
když animaci nekonvertuju, tak mi nepovolí vložit action script
a tohle mi to píše:

**Error** Scene=Scene 1, layer=Layer 1, frame=1:Line 3: Syntax error.
oval red_btn.onRollOver = function (){

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1
Hanz
Profil
zaxa
oval red_btn -> nemůžeš mít v názvu mezeru
Steve
Profil
v nazvu instance nesmi byt mezera...
zaxa
Profil
asi mám špatně oddělený název tlačítka od té události "onrollover"
pojmenovala jsem si buton "tlacitko" - původně byl "oval red" - musím nějak specifikovat, že je to button?
ty máš za názvem ve skriptu "_btn" a pak tečku a hned onRollOver
někde jsem četla, že se dá přepnout mód psaní na "expert" že je to pak jednodušší - pomůže to? a kde se to kdyžtak dělá?
Steve
Profil
vpravo nahore v panelu actions je takovy maly tlacitko, na to kliknes a vyjede ti nabidka..... tam vyberes "expert mode"
ja tam pisu to "_btn" (rika se tomu koncovka) protoze flash potom v expert modu automaticky nabizi dalsi akce vice ke koncovkam viz help.
specifikace neni nutna, flash to pozna sam.
nazvy toho tlacitka musi byt identicky. pokud si jej vlevo dole pojmenujes "tlacitko" pak skript bude vypadat takto: tlacitko.onRollOver......
zaxa
Profil
stop();

tlacitko_btn.onRollOver = function (){

play();

};

takhle už nehlásí chybu, po spuštění stojí (do teď vždycky běžela normálně), ale zase se nerozjede
zaxa
Profil
OK, už to mám - měla jsem částečně pravdu. Když jsem to zkoušela bez koncovky smazala jsem vždycky i tu tečku a místo ní dala mezeru.
Problém byl v tom, že tam nesmím mít to "_btn" - jakmile to smáznu(bez tečky) tak to jde.
Správný skript je tedy:

stop();

tlacitko.onRollOver = function (){

play();

};


Díky, díky díky moc Vám všem!!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0