Autor Zpráva
kiki
Profil *
Pomoc, mám v css dvě naformátované tabulky. Všechno bylo dobré, ježe když jsem naformátovala tu druhou, která je v kaskádových stylech pod tou první, tak mi tu první přebije. Zkoušela jsem tam dát třidy, jenže chová se to stejně. Jak se formuje větší počet jiných vzhledů tabulek v css, aby se mi nepřepisovali..?
Plaváček
Profil
Bez ukázky kódu ti asi nikdo neporadí.
kiki
Profil *
CSS:
1. naformátovaná tabulka:

table { background: #FCFCFC; margin-bottom: 25px; border: 1px solid black; border-collapse: collapse; font: 85%/1.6 Verdana; }
th, td { padding: 4px 6px; border-bottom: 1px solid black; }
th { background: #DBDBDB; text-align: left; padding: 6px 7px; }

table.seznam { width: 100%; background: white; margin: 0; border-left: 1px solid black; border-right: 0; border-top: 0; border-bottom: 0; border-collapse: collapse; font: 100%/1.3 Verdana; }
td.sloupek { padding: 0; margin: 0; }
td.sloupek td { border-bottom: 0; }
td.sloupek th { background: #D7E5FF; border-bottom: 0; padding: 4px 0; text-align: center; }
tr.barva { background: #D7E5FF; }


2 druhá naformátovaná tabulka, KTERÁ BUDE ÚPLNĚ JINÁ: Tato mi jí přebije!

table.gal { background: white; margin: 25px 0; border: 0; }
td, th.misto { background: silver; text-align: center; border-bottom: 0; width: 140px; height: 110px; }

Každopádně nevím, jestli to pochopíte...
Radek Hrabůvka
Profil
V deklaraci pro druhou tabulku máš znova deklaraci pro buňku bez třídy.
td.misto, th.misto
Přiznávám, bez HTML nechápu smysl zápisu td.sloupek td, což je buňka v buňce s třídou sloupek, obdobně pro záhlaví td.sloupek th
kiki
Profil *
Radku: Díky, našel jsi to "td.misto, th.misto", ale v té první tabulce je to správně, kdyby to tam jako bylo také jako třída definováno, tak mě to bude podtrhávat nadřazené buňky. Jinak ".sloupek" - To je třída pro vnořenou tabulku...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0