Autor Zpráva
Futetka
Profil *
Co je podle vás lepší? Můžete mi napsat co a proč? U tabulek mi vadí že se menu musí stále znovu psát (odkazy taky).
Celebi
Profil
No všeobecně převládá názor, že tabulky, ale já osobně preferuji framy. Nevím co proti nim ostatní tak mají. Mě nevadí.
kelvin
Profil
Futetka: Nejlepší jsou divy, ale pokud to nechceš tolik řešit, tak tabulky. Rámy jsou historie.

http://www.jakpsatweb.cz/ramy-problemy.html - proč rámy nepoužívat

http://www.jakpsatweb.cz/leve-menu.html#naplneni - jak udělat menu.
roberta
Profil
zalezi co ma ten web robit.
niekde sa hodia ramy (napr.: chat). na klasicky web sa daju pouzit tabulky, alebo CSS layout (kelvin divmi myslel toto). CSS layout je lepsi ako tabulky, napriklad pri nacitavani stranky, ak mas tabulkovy layout, tak prehliadac nacita celu tabulku a az potom ju vykresli, ak mas CSS layout, tak sa obsah zobrazuje postupne, nehliadiac nato, ze sa ti stranka zobrazi aj na chladnicke...
takze ti doporucujem ten CSS layout. Ak nevies, ako sa robi, tak si precitaj Pixyho stranky, alebo si zobraz zdrojovy kod stranky o css 3 stlpcovom layout-e

a to menu sa vascinou dava iba do jedneho subora, ktory sa potom na ostatnych strankach, kde chces mat menu, vklada (include)
Wan-To
Profil *
U tabulek mi vadí že se menu musí stále znovu psát (odkazy taky).
Menu se dá vkládat pomocí PHP příkazu include "URL"; ještě lepší je podle mě ho vygenerovat celé v PHP.
llook
Profil
Největší nevýhodou rámů je, že nelze odkazovat dovnitř webu. Lze odkazovat jen buďto na stránku s frameset nebo na stránku se samotným obsahem rámu. Tím tabulky netrpí. Tabulky zase trpí tím, že se v majoritním prohlížeči zobrazí až po načtení svého obsahu, ale pokud obsah není nějak moc dlouhý, tak to zas tolik nevadí.
CSS layout je dobrá věc, ale chce to trochu jiný přístup k tvorbě vzhledu a určité znalosti vlastností/chyb různých prohlížečů.
Další možností je iframem vkládané menu, to pak netrpí odkazovacím problémem. Jeho největší nevýhodou je, že se jeho výška nepřizpůsobuje výšce obsahu.

Takže odpověď na první otázku: tabulky.
llook
Profil
Vlastně jsou situace, kde můžou být rámy lepší - některé webové aplikace, jako webmaily, webové RSS čtečky (Bloglines), správa databází (phpMyAdmin). Tam kde nehrozí potřeba odkazovat dovnitř.
Victorius
Profil *
rozhodne css pozicovani a k tomu je potreba ale PHP (na includovani z adresni radky) ty se ale ptas na tabulky a ramy a ma odpoved je je jasne TABULKY, ramy jsou kdyz se to tak vezme na nic a vse co umi ramy se da udelat jinak lip. jedine uzitecne na ramech (resp. plovouci ram) je to ze se v nem daji delat ruzen figly v souvislosti PHP atd. ketre by se jinak museli delat dost neprakticky, ale na bezne uziti ramy ne
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0