Autor Zpráva
TIP
Profil
Program Jigs@w puzzle,mám už dlouho,ale až ted me napadlo,že bych mohl vydělávat.Prostě vyrobím puzzle z nějaké fotky kterou mi ten dotyčný pošle.Vlastě bych "vynahradil" peníze co jsem utratil za program.Není to trestné,můžu takto vydělávat?
Gekon
Profil
Teoreticky to možné je, ale chtělo by to něco jako například ŽL apod.
Michalek
Profil
IMHO pokud bys chtel delat tisice fotek za mesic, mel bys mit zivnostensky list.
Pokud ale udelas jednu dve fotky tydne a nebudes na sebe moc upozornovat...

PS: K nicemu te nenavadim.
TIP
Profil
například ŽL apod

Co to je ??

No mám v plánu udělat stránku a že by lidi vždycky jak by chtěli si řekli o fotky ?? A je to nějak trestný ?
llook
Profil
Asi by se to dalo specifikovat jako podnikání, tím pádem bys potřeboval ŽL nebo tak něco (třeba v.o.s. nebo co já vim ;-) ).
Pak je ale otázka, jestli ten podnikatelský záměr má nějakou šanci. Puzzle ti vyrobí téměř v každém copycentru, jakou přidanou hodnotu bys oproti kopírákům mohl nabídnout?
Michalek
Profil
ŽL = živnostenský list
Na netu se válí hodně návodů jak si ho zřídit.

Odpověď na trestnost nechám na jiných, já se v tom moc neorientuju, akorát bych tě zblbnul.
llook
Profil
Co to je ??
ŽL = živnostenský list

Možná by to bez něj mohlo být považováno za "nedovolené podnikání"...
TIP
Profil
Takže co říkáte ?? Radši se do ničeho nepouštět ??
karkas
Profil *
Pošli mi na ten tvůj program nějaký ukázkový link a napiš mi, kolik bys chtěl za realizaci.
Možná se domluvíme. KK

5864695@centrum.cz
llook
Profil
Radši se do ničeho nepouštět
Napadá mě ještě jedna otázka - jestli licenční smlouva k tomu programu dovoluje tento způsob užití. Ale jinak - pokud věříš tomu, že by to mělo úspěch - za živnosťák dáš něco přes tisícovku a to snad neni tak hrozný risk, ne?
Hubert
Profil *
za živnosťák dáš něco přes tisícovku a to snad neni tak hrozný risk, ne?
Vono s živnosťákem souvisí ale taky placení daní, socálního a zdravotního pojištění ... a to je min. cca 3 tisíce za měsíc, takže to se fakt nevyplatí :)
Joker
Profil
Tak dalo by se to řešit třeba tak, že by to oficiálně provozoval nějaký známý se ŽL. Akorát by pak on musel ty příjmy vykázat a zaplatit z nich daně.
Sice to není úplně košer, ale těžko by na vás někdo nějak mohl.
Úplně "čistá varianta" by byla s tím známým uzavřít dohodu o pracovní činnosti, akorát se to pak komplikuje o další papírování, sociální a zdravotní.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0