Autor Zpráva
Kurýr
Profil *
Možná mě s tímto příspěvkem vyženete, ale čtěte. Má cenu se učit xhtml? Jak jsem někde četl, tak nikoliv, ale všímímám si některých opravdu dobrých webdesignerů, kteří xhtml na své stánky zařazují. Sice spíše jen v Doctype a v metách a ve zlomovém řádku <br />, jaké to má výhody. Chtěl bych se to trošku naučit, ale nevím kde začít, nevidím výhody, nevím co to přináší, prostě o tom moc nevím. Chce to jednoduché informace pro benjamínka jako jsem já, abych tuto systematiku pochopil..., díky za odpovědi.
mata
Profil
např. http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=2 4361
Peca
Profil
Řekl bych, že pokud nechceš nabízet tvorbu webových stránek, tak to nemá význam. Jenom na zákazníky, kteří o tom nic mo neví, to dělá pěkný dojem. XHTML mně připadá jako osekané HTML s plno omezeními. O ničem novém nevím.
jozob
Profil
Kurýr
www.webylon.info
Radek Hrabůvka
Profil
http://atd.havrlant.net/jak-na-dokonale-xhtml

XHTML je zbytečné, pokud do HTML nebudeš potřebovat dostat XML. Jiná situace je, když se webdesignem chceš živit.
thingwath
Profil
Jistěže má, ale nutný je širší pohled. Je to asi jako otázka, jestli psát středověké legendy nebo nějaký druh dnešní moderní literatury a domnívat se při tom, že jediný rozdíl představují odlišnosti v pravopisu.
Kurýr
Profil *
Živit? Kdo by nechtěl..., ale to už člověk musí hold něco umět. Nechci být úplně mimo mísu, když se řekne xhtml a jak už tady bylo řečeno "moderní druh literatury", tak to je hezké, určitě to bude dělat lepší dojem. Děkuji za odkazy, něco si pročtu...
jozob
Profil
thingwath
Tým chceš naznačiť, že význam XHTML spočíva v jeho modernosti a že je IN?
thingwath
Profil
Nikoliv, ten příměr by mohl být i obráceně. Rozdíl mezi moderní literaturou a legendou o nějakém svatém z 13. století je jednoznačně v pravopisu. To ano. Ale daleko důležitější je rozdíl v námětu, myšlenkách i jen samotném významu díla. Jenže v diskusích o XHTML se všichni soustředí jenom na ten pravopis, obávám se.
Plaváček
Profil
Už zase? :)
thingwath
Profil
Stále ještě.
jozob
Profil
Plaváček
Už som ticho. :-)
jozob
Profil
thingwath
"Ale daleko důležitější je rozdíl v námětu, myšlenkách i jen samotném významu díla ..."
HTML = XHTML (zatiaľ)

"Jenže v diskusích o XHTML se všichni soustředí jenom na ten pravopis, obávám se."
Zatiaľ jediný, prakticky hmatateľný rozdiel.
thingwath
Profil
Jak výstižné. Pravopis jediný je vidět na první pohled, dál už netřeba hledat :-)
jozob
Profil
thingwath
Dnes je rozdiel len v pravopise. O iných rozdieloch nemáme dôvod diskutovať, pretože sú nevyužiteľné.
Timy
Profil
thingwath
"Ale daleko důležitější je rozdíl v námětu, myšlenkách i jen samotném významu díla. Jenže v diskusích o XHTML se všichni soustředí jenom na ten pravopis, obávám se"
Jen bych podotkl, že na pravopis hledí "obě" strany. Jak ti, co mají rádi XHTML tak ti, co ho rádi nemají. A je docela logické, že když mi někdo napíše, že XHTML je daleko přístupnější, tak já musím reagovat, že není. A hádky o tom, jestli za dva roky bude XHTML absolutně nepostradatelné mají smysl ještě menší, protože v prvém případě lze alespoň sázet na fakta, což v odhadech budoucnosti nelze (že milá specifikace => "Some estimates indicate that by the year 2002, 75% of Internet document viewing will be carried out on these alternate platforms". V revize již tuto myšlenku naštěstí vypustili...)
Honza Hučín
Profil
Doplním ještě jeden, IMHO výživný, odkaz:
http://interval.cz/clanky/proc-pouzivam-xhtml/
Timy
Profil
Honza Hučín
proč neodkázat rovnou oba články?
http://interval.cz/clanky/proc-nepouzivam-xhtml/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0