Autor Zpráva
MIT
Profil *
Uzavření obsahu do samozmenšujícího elementu
MIT
Profil *
Zdravím!
Na stránkách používám text uzavřený do tabulky, kde elementu td přiřadím šířku. To mi zajistí, že se text zúží, pokud je okno menší, ale nerozšíří, pokud je okno větší. Ale moc se mi to nelíbí, při rozsáhlejším textu musí prohlížeč čekat, až se to celé načte, a pak se teprve vše zobrazí. Neznáte někdo lepší způsob?
Jen pomocí divů se mi to nedaří.
Leo
Profil
Neco jako max-width? Leo
izsak
Profil
Namiesto tabuľky treba použiť <div>, ktorý bude mať sírku určenú relatívne, pomocou %.

<div style="width: 90%">
...obsah...
</div>
Victorius
Profil
MIT
nastuduj u Yuhua css pozicovani, to je reseni
MIT
Profil *
Jde o to, že chci, aby měl text šířku nejvýše 900 px, i v rozlišení 1600 × 1200, ale aby se v 800 × 600 zúžil. Nebo při nemaximalizovaném užším okně.
Nevím, jak je to s podporou max-width, ale myslím, že mi to v IE nefungovalo. A relativní velikost? 90 % bude v 800 × 600 moc málo a v 1600 ×1200 zase moc…
Honza Hučín
Profil
Podle mě potřebuješ max-width. To se dá simulovat pomocí tabulky přesně tak, jak to děláš, anebo pomocí expression. Expression popisuje např. Jirka Chomát ve weblogu, najdi si to.
Fred
Profil
Standardníí prohlížeče
max-width:900px;
MSIE
_width:expression(document.body.clientWidth > 900? "900px": "auto" );
Leo
Profil
Max-width se u IE simuluje pomoci expression, coz je jen zakukleny JavaScript - pokud je vypnuty tak to nebeha. Leo
MIT
Profil *
Diky vsem:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0