Autor Zpráva
Menci
Profil *
Zdravím všechny!
Mám na stránce plno framů, tabulek, obrázků.
Dotaz: Lze nějak ovlivnit, v jakém POŘADÍ se načítají do prohlížečů? Nebo je to vždy náhodně?
Existuje nějaký TEST pořadí načítání (např. nastavit PO KROCÍCH, nebo pomalou rychlost, .... )?
Dík za informaci.
M.
Honza Hučín
Profil
Zjednodušeně řečeno, stahování a vykreslování stránky postupuje takto:

1. Prohlížeč vyšle požadavek na určitou stránku.
2. Ten dorazí na server s touto stránkou (neberu v úvahu kešování).
3. Server pošle HTML kód.
4. Prohlížeč stahuje kód, čeká, až ho bude mít dostatek, který má smysl začít zpracovávat.
5. Prohlížeč začne zpracovávat kód. Nejdřív si začne kreslit stránku interně, jakmile se odváží, začne ji vykreslovat na obrazovku. "Odvaha" je u každého jiná, třeba Opera vykresluje co nejdřív.
6. Pokud prohlížeč narazí na potřebu stáhnout obrázek, externí skript, soubor s kaskádovými styly apod., vyšle na server další požadavek/ky. Než se požadavky vyřídí, může se stránka zpracovávat dál, anebo se čeká (o tom viz http://www.jakpsatweb.cz/clanky/na-co-stranka-ceka.html ).
7. Prohlížeč zpravidla vykresluje kód v tom pořadí, jak je uveden v kódu. Tedy objekty na konci kódu se vykreslují jako poslední - pokud není stránka příliš komplikovaná nebo v tabulce, to se pak vykreslí celá najednou.
8. Externí soubory, na které se posílaly požadavky, se zařazují na stránku, jakmile dorazí. Tady záleží na rychlosti připojení (když se stránka sestaví a vykreslí dřív, než dorazí ze serveru obrázky, bude chvilku bez obrázků), případně na tom, zda nějaký obrázek nesedí v keši (pak se o něj nežádá server a je doručen mnohem rychleji).

Pokud jde o test pořadí vykreslování, lze si stáhnout programy, které uměle zpomalí připojení, takže to pak vidíš i na pevné lince.
Leo
Profil
Strucne receno / nejsikovnejsi zpusob je udelat spravne poradi v HTML kodu (na rozlozeni na vykreslene strance nezalezi), a udelat kod tak, aby se stranka mohla vykreslovat postupne (stezeji vec = necpat celou stranku do tabulky). Leo
Menci
Profil *
Honzo, prosím ještě o sdělení, kde:
lze si stáhnout programy, které uměle zpomalí připojení, ?? Dík.
Leo
Profil
Programem, ktery zpomaluje pripojeni je napriklad WebSpeed Simulator (www.xcat.com), shareware, 30 dnu plne funkcni, a pak jsem jeste nekde videl neco podobnyho free v Jave, ale nevim kde (mam to stazeny na disku, ale taky nevim kde). Leo
jik
Profil *
jasne, trebas pripojeni pres komunisty z telecom.cz :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0