Autor Zpráva
heli
Profil *
mám obrázek GIF /trojúhelník/ kreslený ve Photoshopu.
ve Photoshopu i po uložení vypadá dobře, ale když ho vložím do
webových stránek v text.editoru /PSPad/ má hrozně roztřesené hrany
/ty šikmé, základna je v pohodě/. Nezvětšuji ho. Co mám dělat,
aby i šikmé strany byly hladké? Děkuji Heli
Peca
Profil
Lepší by bylo asi dát ukázku. PSPad na to rozhodně vliv nemá :-))
PerToon
Profil
Photoshop ti ukazuje obrázek nijak neupravovaný, takže ti neukáže ten gif, který vždycky oproti tomu bude kostrbatý a roztřesený.
havs
Profil
K Photoshopu teď nemám přistup, ale v Corelu bych zvýšil počet barev (16) a dopřál obrázku vyhlazení hran.
... jestli má průhlednost, dál bych jí přibližné barvě podkladu na stránce - kvůli tomu vyhlazování.
..Johny..
Profil *
havs--> to samý jde ve Photoshopu, podle mého by stačilo pokud je obrázek průhledný dát mu pozadí, nebo ho udělat ve větším rozlišení, případně zkus ne gif, ale jpg nebo png.
PerToon
Profil
U průhlednýho obrázku stačí - pokud víte jakou barvu bude mít plocha na který bude zobrazen - udělat malinký okraj v této barvě. Okraj pak bude vyhlazený a ani nebude poznat, že je okolo něj kus jiné barvy.
Peťa
Profil
heli: Podle mě je problém v uložení gifu na pevný disk. Je tam několik voleb a pokud se zadají špatná, tak gif ztratí kvalitu a po uložení se deformuje! Jestli je obrázek průhledný, nebo ne tak to na to nemá vliv.

Zkus obrázek gif uložit takto:

Soubor - uložit jako - (formát gif) save - objeví se ti nabídka "INDEXOVANÁ BARVA" a zadáš: (PALETA: lokální (selektivní)) - ostatní nech a potvrď OK.


Obrázek se uloží, tak jak sis ho vytvořil a na stránce se tak zobrazí. Problémy by nastali kdyby si měl vytvořený u obrázku stín bez vrstvy, ten by se nevykrelil...
Peťa
Profil
Mluvím samozřejmě o ukládání ve Photoshopu.
avaranger
Profil
Problem je v tom, ze GIF (narozdil od zatim mene podporovaneho PNG) neumi alfa-mapy (=256stupnu pruhlednosti). Sance jak u pruhledneho obrazku alespon castecne AAovat je vybrat pri ukladani (ve Photoshopu: Ctrl + Shift + Alt + S) vybrat v polozce MATTE COLOR barvu pozadi na kterem obrazek bude. Pruhlednost zustane stejna, jen se okraje prolnou s barvou pozadi. Nebo pouzit PNG s tim, ze v IE5 to budes mit bez pruhlednosti.
avaranger
Profil
Jeste sledovani (jestli nekdo neprijde na lepsi zpusob)...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0