Autor Zpráva
esemeska
Profil
Ahoj!
Chci vědět, jestli se v dnešní době už může 100% používat obrázek v png, zobrazí to všechny nové prohlížeče?
Railbot
Profil
Zobrazi, ale png se doporucuje pouzivat jen na male obrazky (nejake odrazky apod.) s tim, ze kvalita bude vynikajici a nebudes muset pouzit nejakou velkou kompresi, ktera by na vetsich obrazcich uz byla videt. Druha vec je ovsem take to, ze obrazek png muze mit pruhledne pozadi, ktere ovsem IE 6 neumi (FF a Opera ano), takze si z toho zaver udelej sam, jestli se ti vyplati png pouzivat...
mata
Profil
Pokud to bude PNG bez průhlednosti (alfa kanálu) tak ano. S průhledností lze bez obav použít v Mozille a Opeře. Pro IE se musí použít workaround využívající filtry, které však fungují jen v IE6, takže pro IE5 a IE5.5 jedině průhledný GIF a podmíněné komentáře. Takže průhledné PNGčko je lepší nepoužívat :-(
ho-tchi-minh
Profil *
pro ie jde png v <img...> zprovoznit silenostnim dlouhym filtrem (ted se mi to nechce hledat sry), ael jako obrazek na pozadi, ne =(( fu*king MSIE!!
esemeska
Profil
hm, takze zustavam na jpg a gif
Acci
Profil
esemeska
Proč? PNG je mnohem lepší než GIF, na grafické prvky na web přímo ideální. Alpha průhlednost sice nefunguje v IE, ale to neumí ani GIF nebo JPG. Normální průhledné pozadí samozřejmě IE zvládá.
WanTo
Profil
Navíc PNG narozdíl od GIFu podporuje 24-bitovou barevnou hloubku. To umí i JPG, ale tam je zase ztrátová komprese.
Radek Hrabůvka
Profil
Jen upřesním: dnešní prohlížeče zobrazí PNG, IE má problémy s průsvitnosí, což je částečná průhlednost podle alfa kanálu.
Některé grafické programy do PNG soubori ukládají také informaci o gama korekci, některé prohlížeče gamu akceptují, jiné ne, nevím však nic bližšího a pro jistotu do PNG ukládám programem IrfanView, který má plugin na silnou kompresi PNG a neukládá gamu.

PNG je možné použít na obrázky prakticky jakýchkoliv rozměrů. Při dobré kompresi PNG (třeba pomocí IrfanView) je soubor menší, než při použití GIFu. Na fotky je vhodnější JPEG, na animace GIF.

Railbot Na pidiobrázky typu odrážky můžu použít GIF a kvalita bude vynikající, logika říká, že např. 16x16px obrázek bude mít nejvýše 256 barev.

Zjednodušeně, pokud ti tvůj PNG správně zobrazí zastaralý IE6, tak nebudou problémy.
esemeska
Profil
oki, diky za rady
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0