Autor Zpráva
inocencz
Profil
Co mám dělat pokud chci normálně zapsat menu a ve zdroji si ho pěkně zarovnám do bloku tzn. že každý odkaz si odřádkuji (aby to bylo přehledné - což menu zapsané jako jeden ultradlouhý řádek není), ale nechci aby mi to udělalo mezery mezi odkazy na výstupu.
Zjednodušeně - jde mi o to aby odřádkování ve zdroji nepůsobilo mezeru mezi prvky na výstupu. Děkuji.

PS: to menu je horizontální samozřejmě
Peca
Profil
Řekl bych, že to udělat nepůjde. Libovolný počet odřádkování nebo mezer na vstupu = jedna mezera na výstupu. S tím těžko někdo něco udělá. Ale nevidím důvod, proč by to nešlo vyřešit pomocí CSS.
Btw takové menu musí být pěkně hnusné: první odkazdruhýtřetí odkazčtvrtý -kdo se v tom vyzná?
Miloš
Profil
Myslím, že se tu něco podobného řešilo – tu mezeru lze zakomentovat:

konec kódu<!--
libovolný počet řádků
-->Kód pokračuje
Radek Hrabůvka
Profil
Aby to vypadako rozumně při prohlížení bez CCS, tak by to šlo takhle:
CSS kód:
.bezmezer {display: none}

HTML kód
text odkazu</a><span class="bezmezer">
</span><a ...

Které řešení je lepší, záleží na okolnostech, např jestli jde o obrázkové, nebo textové menu.
inocencz
Profil
Děkuji - učím se samozřejmě i s CSS a šlo mi o to jak to udělat, ne o to jek to provést jen v HTML. Abych to uvedl na pravou míru - možná řešení není v "mezerách" - nevím - na to jsem ještě moc velkej zelenáč. Tady máte odkaz na web kde je to co myslím dero.name > menu má ve zrojovém kódu pěkně pod sebou ale na webu přesně doléhá. Každopádně jestli jsem celou dobu mluvil o něčem úplně jiném nezatracujte mě, alespoň jste mě přiučili i dalším možnostem ;-)
avaranger
Profil
Na menu UL a LI, proboha !
inocencz
Profil
Ve stránce na kterou odkazuji žádné UL a LI nevidím.
avaranger
Profil
NO PRAVE !
ho-tchi-minh
Profil *
na menu <menu> =)))
avaranger
Profil
LOL... no... dobre ;)
Radek Hrabůvka
Profil
Na "dero.name" jsem se nedíval na CSS, jendo HTML, ale s pravděpodobnosí hraničící s jistotou použil pro tag "a" s vlastnostmi display: block, float, plus další, jako výška, šířka, barvy textu/pozadí...
Radek Hrabůvka
Profil
na menu <menu> Jednoho dne se konsorcium rozšouplo a od té doby je <menu> "depracted".
Dero
Profil
dero.name pochází ještě z doby, kdy jsem XHTML Strict opravdu zbožňoval... je to jeden z mých nejstarších projektů, proto omluvte sémantické chyby. Vím o nich. :o) Teď si šťastně lebedím v (X)HTML Trans a na menu opravdu používám <menu>, ono to v tom zdrojáku i krásně vypadá.

A ano, Radek má pravdu, to menu je vyfloatované a přesně vyměřené.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Teď si šťastně lebedím v (X)HTML Trans a na menu opravdu používám <menu>, ono to v tom zdrojáku i krásně vypadá.
Taková drobnost a jak potěší, že? :-)
Radost mají i ti, kdo se o vzkříšení tohoto krásného sémantického elementu zasloužili. Malé vítězství je také vítězství.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0