Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
zdravim, na stranke mam php skript ktory odosiela subory na server...vsetko som uz vyriesil, az na jedno, mam tam nieco taketo: if ($soubor_type == "text/plain" or $soubor_type="text/html") no a ja vobec neviem co to tam robi...malo by to prepustat iba subory nejakeho typu..ale co je toto za typ?+ako spravim aby to odosielalo iba subory jpg jpeg gif a GIF?
Casero
Profil
místo toho text/plain tam dáš image/gif atd
Casero
Profil
takhle to mívám já, pač když přejmonováváš soubor, se hodí přípona

if ($_FILES['soubor']['type'] == "image/pjpeg")
{$pripona = ".jpg";}
elseif ($_FILES['soubor']['type'] == "image/gif")
{$pripona = ".gif";}
elseif ($_FILES['soubor']['type'] == "image/png")
{$pripona = ".png";}

eště je jích hodně jako bmp..atd...třeba je dobrý si tam dat at ti to vypisuje typ..a zkoušet si tam uploadovat věci a zjistíš co, co je...
Spikee
Profil
Toto http://php.vrana.cz/ukladani-souboru-od-uzivatele.php ?
Casero
Profil
$soubor_type - to radši nahrad tím když totíž máš nastaveno reg.go. na off tak by to nefungovalo...$_FILES['soubor']['type']
Anonymní
Profil *
Casero
if ($soubor_type == "image/pjpeg" or $soubor_type="image/gif" or $soubor_type="image/jpg")

takto by to neslo?
Casero
Profil
jj.. v tom tvém případě jasný...ja tam zapisoval ty přípony
Anonymní
Profil *
Casero
pre prehladnost je lepsie do toho mojho kodu ten variant bez pripon...
Anonymní
Profil *
Casero
Teraz mi to ale pise tuto chybu: Parse error: parse error, unexpected T_STRING in /home/free/ic.cz/b/brutall/root/www/upload/upload.php on line 9
Anonymní
Profil *
a mam tam toto: if ($soubor_type == "if ($soubor_type == "image/jpeg" or $soubor_type="image/gif" or $soubor_type="image/jpg")")
djlj
Profil
Anonymní
máš tam navíc ")
Anonymní
Profil *
djlj
Nie nemam ved aj na zaciatku je jedna zatvorka...ako by to malo vyzerat?
Casero
Profil
Anonymní
ja bych to napsla, jak už sme říkal

if ($_FILES['soubor']['type'] == "image/jpeg" or $_FILES['soubor']['type']="image/gif" or $_FILES['soubor']['type']="image/jpg")
Anonymní
Profil *
jaj uz som nasiel chybu....diiik moc vsetkym...
lumpy
Profil
Prosímvás a existuje nejaký script, ktorý vyoíše všetky suúbory v adresári?
tiso
Profil
lumpy
Čo to má spoločné s "problem s typom suboru"?
djlj
Profil
Anonymní
Ajo, blbě jsem se koukl... no měls tu podmínku celou blbě... dvě v sobě jsem teda ještě neviděl...
Anonymní
Profil *
djlj
Len som to tam cele skopiroval....no ale aj tak to poriadne nefunguje...prepusti to vsetky subory .((
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0