Autor Zpráva
JiK
Profil *
Vite nekdo co je to Zpetny odkaz/TrackBack URL for this entry Trvaly odkaz/Perm a RSS/Sidebar?
SuE
Profil
co je trackback :
http://kazdy.bloguje.cz/20918_item.php

trvalý odkaz/permalink je odkaz na určitý příspěvek, pod kterým ho lze vždycky najít ( i když těch příspěvků je na stránce třeba 20, každý má svou adresu)

RSS je kanál s xml výstupem pro RSS čtečky např feedreader (vygoggluj a stáhni a uvidíš :-) )
Formát rss je určitým způsobem standardní - pro každý typ RSS výstupu a že jich je :-))
JiK
Profil *
pochopil jsem vsechno krom toho trackbacku
SuE
Profil
trackback by měl sloužit k tomu, že někdo něco napíše na blogu , ty napíšeš k tomu, co on napsal, něco u sebe na blogu a uděláš na to trackback a jemu se to aut zobrazí .. ne že bych to chápala taky :-)
Tomik
Profil
Trackback je jaká-si forma automatického přidávání souvisejcích článků dolů ke komentářům.

Příklad:
*******

Čtu si blog na téma velké a malé houby a chci autorovi vytknout, že se nezmínil o středních houbách. Místo psaní např. komentáře nebo mailu autorovi, napišu na svému blogu článek s nadpisem "MALÉ, VELKÉ, ALE STŘEDNÍ UŽ NE!" a v tom článku naprosto zkritizuju autora článku "velké a malé houby".

Dole pod půvovodním článkem se nachází "Trackback URL", to si zkopíruji a jako parametry té adresy dám jméno, url a popis mého článku.Tytoi parametry se jmenují url, title, blog_name a excerpt - to je stanovené.
Př:
adresa Trackback URL je "http://nekde.cz/tback.php?id=25", tak si otevřu adresu "http://nekde.cz/tback.php?id=25&URL=www.nekde.jinde.cz&title=male,velke,ale stredni uz ne&blog_name=Muj blog&excerpt=blablabla".

Odentruju a buď se obějí 0 errors nebo výpis chyb, pokud se oběví 0 errors, tak se u komentářů oběví odkaz na tvůj článek, popis, název tvého blogu a url.

*********************

Snad je to k pochopení :)

Tomik
JiK
Profil *
rekl bych, ze je to jasne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0