Autor Zpráva
Jack
Profil *
Zdravim,
doufám, že se vyjádřim jasně ale asi takhle. Docela dobře ovládám (x)html a css a teď zkouším i php. K mému úžasu to jde celkem dobře ale má to ale. Když pomocí funkce include generuji třeba obsah stránky která odkazuje třeba na soubor.bla tak jak mám zformátovat obsah pomocí CSS? Nechci dělat CSS interní ale externí na jeden soubor tak jak to mám rád a když se pokusím do toho souboru napsat nějaké třídy a pak odkázat na soubor.css tak to nefunguje, co s tím?
Martin Kuželka
Profil
Je to jednoduché, někde prostě děláš chybu. Běžně to totiž funguje... víc ti teď poradit nedokážu, protože nevidím kód.
roberta
Profil
povedzme, že máš tieto 3 súbory:
style.css - CSS štýl
vlozeny.php - tento súbor vložíme do hlavny.php
hlavny.php - do tohoto budeme vkladať (pomocou include) vlozeny.php

style.css
#mojDiv{color:red;}

vlozeny.php
<div id="mojDiv">
blablabla...
</div>

hlavny.php
<html>
<head>
<link href="style.css" type="text/css" rel="stylesheet">
</head>
<body>
<?
include ("vlozeny.php");
?>
</body>
</html>

potom div s id="mojDiv" v súbore vlozeny.php bude mať text na červeno a odkaz na style.css je iba v hlavny.php
Jack
Profil *
roberta
Přesně takhle jsem to dělal ale nefungovalo mi to. Jsou nějaká kritéria na ten vlozeny.php? Třeba jestli tam vůbec ten odkaz na css má být, nebo jestli tam musí být třeba doctype nebo já něco podobného?
tiso
Profil
Pozri sa na zdrojový kód tej stránky v prehliadači a ak to nevyzerá tak ako normálna (x)html stránka, alebo to má prehádzané časti, tak vieš kde je chyba - v php...
roberta
Profil
no neviem, ako si to robil, ale ja som si teraz vytvoril tie 3 súbory nakopíroval som si ich na web a tu je výsledok
http://test.ikoner.sk/hlavny.php

skús sem hodiť zdrojové kódy, možno máš chybu niekde inde...
Jack
Profil *
Tohle je index php osekaný bez doctypu, meta tagů atd.

</head>

<body>

<div id="obsah">
<div id="hlavicka">
<h1 id="logo">LOGO</h1>
</div>
<hr class="cleaner" />
<div id="levypanel">
<div id="levypanel-obsah">
<h4>Generované menu</h4>
<ul>
<li><a href="http://www.blablabla.cz">Home</a></li>
<? include "php.inc"; ?>


<?
if($stranka == "uvod")
include "index.inc";
if($stranka == "cenik")
include "cenik.inc";
if($stranka == "novinky")
include "novinky.inc";
?>



</ul>
</div>
</div>


<hr class="cleaner" />
<div id="paticka">
Copyright © 2006
</div>

</div>

</body>

</html>





Tohle je externí CSS

body {

margin:0; padding:0;
background:#ffffff;
text-align:center;
}


#logo {
text-align:center;
color: red;
}



#hlavicka {
padding: 10px;
border: 1px solid black;
background: black;
}

#obsah {
width: 750px;
margin:1em auto;
border: 1px solid black;
text-align:left;
}

#levypanel {
float: left;
width: 200px;
margin:0; padding:0;
}

#levypanel-obsah {
margin:0;
padding: 0.5em 1em;
}

#hlavnipanel {
margin:0 0 0 200px;
padding:0;
}

#hlavnipanel-obsah {
margin:0;
padding: 0.5em 1em;
}

#paticka {
padding: 10px;
border-top: 1px solid black;
text-align:center;
background: #dddddd;
}

hr.cleaner {
clear:both;
display: none
}

#levypanel-obsah
{
margin:0;
padding: 0.5em 1em;
}

#hlavnipanel
{
margin:0 0 0 200px;
padding:0;
}

#hlavnipanel-obsah
{
margin:0;
padding: 0.5em 1em;
}

#paticka
{
padding: 10px;
border-top: 1px solid black;
background: #dddddd;
}

hr.cleaner
{
clear:both;
display: none
}





a novinky.inc


<div id="hlavnipanel">

<div id="hlavnipanel-obsah">
<h1>Obsah s nějakými bláboly</h1>
<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Ut nec dui. Integer tortor wisi, adipiscing id, lacinia in, dapibus ut, leo. Suspendisse rhoncus sapien et est aliquam vulputate. Nam non nibh. Praesent posuere tortor at risus. Nam facilisis elementum elit. Quisque condimentum congue quam. Fusce fringilla malesuada lectus. Nam tristique, mauris eget faucibus ullamcorper, neque tellus elementum metus, sit amet iaculis pede leo eget diam. Proin malesuada, magna vel vehicula pretium, tortor ipsum ultricies augue, sit amet ultrices wisi ipsum non nulla. Fusce blandit, velit et lacinia auctor, purus magna condimentum ligula, a facilisis mi mi nec est.</p>
<p>Aenean eu augue sit amet velit suscipit vulputate. Ut augue quam, tempus tristique, vulputate in, vehicula ac, odio. Quisque vulputate diam a dolor. Maecenas molestie justo eu sapien. Donec pede metus, pulvinar ac, nonummy vitae, ultricies a, urna. Nunc porta. Vestibulum augue. Aenean mattis sapien non sem. Nullam justo est, aliquam in, facilisis eget, mattis id, mi. Mauris ac lorem facilisis urna convallis consectetuer. Vivamus id ipsum quis odio aliquet adipiscing. Vestibulum mattis est accumsan quam. Suspendisse at ligula sed ante faucibus bibendum. Vivamus scelerisque, pede ac mattis sagittis, justo nisl feugiat libero, ut adipiscing ligula lorem a tellus. Fusce magna pede, tempor nec, placerat vel, interdum et, leo. Integer odio. Sed luctus. Quisque nec ligula eu mauris ornare placerat. Mauris mi sem, lacinia vel, vehicula ut, porta ac, metus. Proin sollicitudin laoreet augue.</p>
<p>Nunc a lacus. Phasellus cursus, mi ac commodo ultricies, velit magna pellentesque lorem, et auctor diam nibh ac est. Phasellus mattis egestas risus. Sed dolor felis, molestie ut, lobortis dictum, posuere ac, orci. Ut a libero in leo sagittis dignissim. In hac habitasse platea dictumst. Sed tempor lectus ac mauris. Aenean turpis erat, ultricies sed, sollicitudin eu, porttitor dictum, mauris. Praesent quam lacus, malesuada tempor, blandit vitae, condimentum sed, ante. Vestibulum id nulla quis nulla volutpat viverra. Morbi tincidunt. Cras neque lectus, tincidunt sed, imperdiet a, mollis vitae, orci. Curabitur semper, leo eu egestas euismod, ante arcu malesuada diam, id commodo est lorem sollicitudin nibh. Praesent magna dolor, pellentesque vel, facilisis vel, aliquet eu, neque. Ut quis dui vitae justo sagittis egestas. Pellentesque metus leo, placerat non, hendrerit a, tristique quis, turpis.</p>
</div>
</div>



Tenhle poslední text byl původně v index.php ale chtěl jsem zkusit jestli to generování funguje s formátováním a zatím mi to nejde.
tiso
Profil
...sa nečuduj.. Zobraz si zdroják - zdá sa Ti v poriadku mať includovaný
<div>
medzi
</li>
a
</ul>
?
Radek Hrabůvka
Profil
To nejdůležitější tu nevidím, link na CSS, možná ho v originále máš, ale s chybnou cestou
<link rel="stylesheet" href="../css/stylopis.css" type="text/css">
roberta
Profil
pridal som tam do štýlu (inak máš to tam definované 2 krát, tak som to pridal do toho spodného)
#hlavnipanel-obsah
{
margin:0;
padding: 0.5em 1em;
background-color: yellow;
}

a na začiatok index.php som pridal
<html>
<head>
<link href="exterstyle.css" type="text/css" rel="stylesheet">

</head>

skopíroval som to na web a vidí sa mi, že to funguje...
http://test.ikoner.sk/?stranka=uvod

aký máš odkaz v tom index.php na ten css súbor?
Jack
Profil *
Radek Hrabůvka

Odkaz tam mám <link rel="stylesheet" type="text/css" href="styl.css">



roberta

Ono se to sice vygeneruje ale tak nějak podivně, ten obsah by měl být podobný jako tady http://css.interval.cz/priklady/priklad-12-1.htm
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0