Autor Zpráva
Kote
Profil *
Můžu poprosit o radu ohledně vkládaných fotek na web? Jak velké mohou být fotky, aby neztratily kvalitu? Jaká je ideální komprese?
Na tyto stránky děkuji moc.
Leo
Profil
To zjistite v grafickem programu kde je budete do jpg ukladat - kazdy ma dnes interaktivni nahled, kde menite kompresi a vidite vyslednou kvalitu a datovou velikost. Leo
Gekon
Profil
Přesně tak, jak řekl král zvířat.. Jen si troufnu doporučit asi nejlepší dva prográmky, a to Gimp a Irfan View
Miloš
Profil
Otázka sice zněla jinak (byla však dostatečně zodpovězená), neodpustím si ale poznámku, že jsou to stránky mimo MSIE totálně nepoužitelné. Kolik % lidí dnes IE nepoužívá? 30%?

<html xmlns:v="urn:schemas-microsoft-com:vml"
xmlns:o="urn:schemas-microsoft-com:office:office"
xmlns:dt="uuid:C2F41010-65B3-11d1-A29F-00AA00C14882"

...
Leo
Profil
Co sem pletete xmlns, kdyz jde o grafiku? Leo
Miloš
Profil
Leo
Četl jsi, co jsem napsal? Asi ne. Tedy znova a srozumitelněji:

1) Problém byl zodpovězen (ty a Gekon), nemá smysl ho dál rozpitvávat.
2) Proto na tento problém už nereaguji
3) Stránky jsou mimo IE nepoužitelné
4) Důvod je ten, že jsou výplodem mrqosoft-ofisového bleble
5) Na to upozorňuji citovaným xmlns

Stačí?
Kote
Profil *
Miloš
Já vím, ale než se naučím html, tak to bude trvat déle a chtěla jsem zkusit, jestli vůbec mám trochu grafického cítění a tudíš možnost stránky vyrobit, ač zatím nedokonalé. Díky
Leo
Profil
A vite o tom, ze je zvykem neplest do daneho tematu jina temata? Ostatni sem taky nepisou o tom, ze jsou dnes zfetovani. Leo
Anonymní
Profil *
Jak napsal Leo, jenom bych doplnil, že né všechny obrázky jsou ideální v komprimovaném formátu ( většinou JPG ). Například pro obrázek v 1-bit provedení je daleko výhodnější formát GIF. :-)
IMHO řešíš pro "tvoje" stránky relativně nepodstatné problémy. Věnuj se spíše tomu, aby stránky "fungovaly" ve většině prohlížečů.
Kote
Profil *
Leo
Já jen chtěla odpovědět a zjistit něco o těch fotkách, tak děkuji.
Miloš
Profil
Leo
A vite o tom, ze...
Víme o tom. Ale nedalo nám to. To se tu ještě nikomu nestalo, že?
Miloš
Profil
Kote
Já jen chtěla odpovědět a zjistit něco o těch fotkách, tak děkuji.
http://pokusna-krysa.webpark.cz/obrazky.html
Radek Hrabůvka
Profil
Miloš Pokud chceš web hodnotit, tak se přidej http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=27 234&page=1

Kote JPEG komprese je vždy ztrátová, jde o to u JPEGu nastavit co nejnižší kvalitu, ale aby zhoršení obrázku nebylo znatelné.

Pro začátečníky je vhodný i program Pfotofiltre, má interaktivní náhled pro ukládání do JPEGu, je i v češtině a taky zdarma, jako 2 výše zmíněné programy.
Tip: po zmenšení je vhodné obzázek jemně přiostřit.
Kote
Profil *
Miloš
Děkuji za ten link, jdu zkoumat.
Miloš
Profil
Radek Hrabůvka
Miloš Pokud chceš web hodnotit,
Nechci hodnotit. Reaguji na Kote: Já jen chtěla … zjistit něco o těch fotkách – toto je text o fotkách a obrázkách. Když si ho Kote přečte, možná se z něj k tematu něco dozví.
Miloš
Profil
Radek Hrabůvka
Jo aha – hodnotit web Kotete, nepochopil jsem; teď už jo.
Kote
Profil *
Radek Hrabůvka
Aha, tak ten Photofiltre mám, tak to zkusím, díky. A nehádejte se kvůli mým problémům, to bych nechtěla.
A dozvěděla jsem se od vás všech hodně, tak můžu trénovat.
Radek Hrabůvka
Profil
Kote My flame rádi. Přeji ti hodně úspěchů při zkoumání a trénování.
Kote
Profil *
Radek Hrabůvka
Díky moc, už jsem si jednu fotku upravila a funguje to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0