Autor Zpráva
cijeho
Profil *
Validátor mi vypísal viac riadkov s týmto textom:

You have no background-color with your color : h6

asi tomu presne nerozumiem, mám dať farbu pozadia na nadpisy?
quinux
Profil
Ano chybí vám barva pozadí.
cijeho
Profil *
Načo je to dobré? Musí to byť?
Petra
Profil
Je to dobré na to, aby byl text vidět. Pokud je text vidět už teď (barva pozadí elementu pod nadpisem je kontrastní s barvou písma) pak je to vpořádku. Pokud ne, proto je tam ten warning, aby se na to upozornilo.
Anonymní
Profil *
h6ce nastavujete nějakou barvu přičemž nemáte definovánu barvu pozadí.
Jedná se zřejmě pouze o varování - uživatel může používat své vlastní styly a nemusí mít jen výchozí nastavení, kdy není pro nadpisy nastavena žádná barva pozadí (tudíž se použije bílé pozadí dokumentu).
Například by mohl mít nastavené šedé pozadí oken a vy nadefinujete šedé nadpisy - pak nadpis neuvidí. Proto je lepší uvádět explicitně barvu pozadí (uvedete-li barvu) a tím případně přebít nastavení uživatele.
Miloš
Profil
Doplnil bych:
- uživatel může mít nastavenou barvu v případě, není-li tato na stránce definována jejím autorem.
- stránka může mít dejme tomu tmavý obrázek na pozadí + světlý text. Klient z jekéhokoli důvodu nenačte obrázek a ejhle – je tu světlý text na bílém pozadí.
Radek Hrabůvka
Profil
Jsou to varování (warning), nejsou to chyby (error). Nemusí to být. Kdyby se někdo na tvou stránku díval prohlížečem s vlastním stylopisem, mohlo by se stát, že by h6 byl nečitelný. Záleží na tom, jaké barvy by zvolil, a jak by byl jeho stylový předpis napsaný, tedy co vše by definoval.

Příklad:
tvůj css
h6 {color: navy}

vlastní css (nastavený v prohlížeči, h6 budeš mít nečitelný):
body {color: white; background-color: navy}

vlastní css (nastavený v prohlížeči, lépe napsaný, h6 budeš mít čitelný):
* {color: white; background-color: navy}
cijeho
Profil *
ak mám trebárs biele pozadie a čierny text, aj tak by bolo treba zadať farbu pozadia, ináč to validátor zasa vypíše?
Radek Hrabůvka
Profil
drobná chyba a vznikl nesmysl
Radek Hrabůvka
Profil
Pokud barva popředí a pozadí bude pro stejný selektor, CSS validátor tě varovat debude. pokud pro nějaký selektor, třeba h6, budeš definovat jen popředí nebo pozadí, vypíše ti warning.
cijeho
Profil *
Díki moc za vysvetlenie
Chamurappi
Profil
Reaguji na Anonymního:
Například by mohl mít nastavené šedé pozadí oken a vy nadefinujete šedé nadpisy - pak nadpis neuvidí.
Nebo černé pozadí a pak neuvidí texty ani na stránce bez výchozí barvy textu (má-li text černý). A aby ovlivnil barvu textu, musel by svůj uživatelský stylopis dále vylepšovat a vylepšovat a nakonec by stejně na mnoha stránkách přišel o nějakou informaci.

Nebo jiný příklad: uživatel si může ve svém stylopisu nadefinovat u nadpisů position: absolute; -- měl by snad webmaster kvůli tomu nastavovat ve svém výtvoru zpátky position: static? Znamená to tedy, že by měl úplně každou vlastnost, která může ohrozit zobrazení, explicitně nastavovat na její výchozí hodnotu?

Uživatelské stylopisy jsou pěkný nápad, ale v praxi nepříliš využitelné. Na toto téma jsem se kdysi rozpovídal i u sebe.

Proto je lepší uvádět explicitně barvu pozadí
Jistota je jistota:
* {

margin: 0;
padding: 0;
border: 0;
outline: 0;
background: transparent;
color: windowtext;
position: static;
display: inline;
letter-spacing: 0;
...
}
A pak si můžeme nastavit všechny ty výchozí hodnoty pro HTML zpátky tak, jak chceme. Nelíbí? Mně také ne. Ošetřovat všechny eventuality uživatelských stylopisů je pracné. Kolik je asi na světě lidí, kteří si nastaví pro <h6> barvu pozadí? Kolik z nich si zároveň nenastaví i barvu popředí? Většina uživatelských stylů stejně webmasterova přání přebíjí přes !important.
Radek Hrabůvka
Profil
Uživatelské stylopisy jsou pěkný nápad, ale v praxi nepříliš využitelné.
Občas použiji v Opeře "Accessibility Layout" na stránky se zajímavým textem, ale nechutnými barvami. Je zajímavé se podívat, co všechno je v uživatelských stylech Opery definované, aby byly použitelné (přesto někdy selžou). Pokud někdo nemá Operu a chce se kouknout:
www.volny.cz/teststranek/opera-user-css/
daneel
Profil
Jak bylo řečeno, je to jen warning, není to chyba ale upozornění. Když někde nastavíš jedno z dvojice color-background validátor doporučí doplnit i druhé, jinak se může stát, že barva písma bude málo kontrastní s defaultní barvou pozadí. Určitě ale pozadí prvku (H6) nenastavuj jen proto, že to říká validátor, když víš, že máš nastavené pozadí třeba pro body a H6 bude mít pozadí průhledné.
cijeho
Profil *
fajn, díki
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0