Autor Zpráva
Ondrej
Profil *
Ahoj,

nevite, proč mi absolutně pozicovaný h1 se zobrazuje v mozille níže než v ie? Badal jsem a konkretne me to zpusobuje

 <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "DTD/xhtml1-strict.dtd"> 


kdyz v kodu pouziji

 <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> 


funguje to jak ma. Nevite tedy, jak to udelat, aby to fungovalo i v xhtml strict?
Anonymní
Profil *
nejspíše jsi zapomněl pro H1 nadefinovat nulový margin a padding, to bývá nejčastější zdroj potíží. Ostatně, už jsem to tu doporučoval. Jako první definici si do CSS stylu dejte tento zápis

* {
margin: 0;
padding: 0;
}

Tím se vynulují výchozí hodnoty (které má každý prohlížeč jiné).
Anonymní
Profil *
Ahoj,

nevite nekdo, jak roztahnout pozadi nadpisu na 100% sirky divu? Ve stylech mam, aby text nadpisu byl o 15px odsazen. To mi ale zpusobuje roztahnuti nadpisu na vetsi cast nez je cely div - layout se rozpadne.

Diky
Ondra
Marty
Profil
Anonymní
nejspíše jsi zapomněl pro H1 nadefinovat nulový margin a padding, to bývá nejčastější zdroj potíží. Ostatně, už jsem to tu doporučoval. Jako první definici si do CSS stylu dejte tento zápis

* {
margin: 0;
padding: 0;
}

Tím se vynulují výchozí hodnoty (které má každý prohlížeč jiné).


Tak za tohle ti musím poslat vřelý dík. Díky tvojí radě jsem vmžiku naoptimalizoval pro Operu.
Ještě jednou dík.
Marty
Profil
Ahoj,

nevite nekdo, jak roztahnout pozadi nadpisu na 100% sirky divu? Ve stylech mam, aby text nadpisu byl o 15px odsazen. To mi ale zpusobuje roztahnuti nadpisu na vetsi cast nez je cely div - layout se rozpadne.

Diky
Ondra


Zkus u divu i u nadpisu nadefinovat stejnou šířku a výšku a pak do CSS nadpisu dát odsazení přes padding.
Mělo by se to zobrazit, tedy pokud se tam ten text vejde.
Mingan
Profil
<html>
<head>
<style>
body {
width: 750px;
text-align: center;
}
.jedna {
width: 500px;
text-align: left;
position: absolute;
left: 200px;
top: 60px;
}
.jedna h1 {
width: 100%;
padding-left: 15px;
background-color: green;
}
</style>
</head>
<body>
<div class="jedna">
<h1>nadpis</h1>
</div>
</body>
</html>

Tohle by mohlo být odpovědí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0