Autor Zpráva
Kanalizator
Profil *
Muzete se prosim nekdo kouknout na http://www.webpark.cz/wolfokillinger/ a rist mi, jak to mam udelat, aby pri zmene rozliseni obrazovky, nebo pri zmene velikosti okna IE se mi ry tlacitka nepresouvaly.......kdyz dam do toho skriptu na pozici prvniho "absolute" relative....tak to funguje divne.....chtel jsem, aby to vypadalo asi takhle, ale nejde to
----------------------------------------------------------------------  ------

* LOGO.....stale na stejnem miste, uprostred obrazovky *
---------------------------------------------------------------------- -----
tlacitka menu
---------------------------------------------------------------------- ------
* zobrazena stranka podle vyberu z menu *
* *
---------------------------------------------------------------------- ------


Myslel jsem, ze to vyresim, kdyz vlotim do stranky vystredenou tabulku..jenomze ty posr.. tlacitka vube nereagujou, na to ze jsem se je pokusil zadat do te tabulky...proste josu kdekoliv podle tech absolutnich souradnic.

Budu nesmirne vdecnej, kdyz me nekdo please poradite ????
DIKs
Kanalizator
Profil *
PLEASE lid i poradte....nebo alespon naznacte co s tim .. ??? DIK
Yuhů
Profil
takže, pokud má být něco na prostředku, tak se tomu zadává x-souřadnice jako 50%.

#logo {position: absolute; left: 50%;}

tím se šoupne levý okraj na střed. To je trochu blbě, protože jsem chtěl střed na střed, ne okraj na střed. Řešením je posunutí doleva o půlku šířky (dejme tomu, že logo má na šířku 100px):

#logo {position: absolute; left: 50%; margin-left: -50px;}

Tolik o tom vystředění. Teď o té tabulce. Ono je teda lepší v praxi používat div, ale dobře, dáme tabulku. Dejme tomu takhle:

<table id="obalovaci">
<tr>
<td>
obsah...

Pokud budu chtít ten obsah pozicovat v rámci té tabulky, tak musím do stylu zadat:

#obalovaci {position: relative;}

Když má prvek relativní pozici, tak se věci zanořené v prvku pozicují podle prvku, ne podle okna.
Kanalizator
Profil *
DIk........... ale nevim, neznam tu syntaxi # .. ci je to ?
A to s tim ID taky jeste moc nechapu.........na co to je kdyz tomu dam ID ?

ID pro me vzdycky bejvalo oznaceni pro identifikaci, ale tady je to neco mezi deklaraci a identifikaci.....jsem teprve zacatecnik.....a musim uznat, ze v tom mam fakt gulas.....stranky w.jakpdatweb.cz jsou sice super, ale ani po 4. precteni jsem to id nepochopil..... no nic, asi to vezmu po pate..


Je lepsi DIV, nebo ta tabulka.......mam pocit ze bonusweb to dela nejak pres tabulku....nemuzu v tech jejich kodech vyznat............... co je to META.......kazdy "lepsi" stranky maj alespon 10*meta...ja mam jenom jeden kvuli cestine..........je nejakej seznam vsech MET ? diks
Yuhů
Profil
V pohodě. Jestli jsi to nepochopil z Jak psát web, tak zkus třeba podobný článek od Petry:

http://www.webtvorba.cz/css/tridy-a-identifikatory.html

a ujisti se, že jsi viděl tuto moji stránku:

http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tridy-class.html

Obecně řečno, pokud něčemu dáš id="prvek", tak to potom můžeš stylovat selektorem #prvek. Příklad:


<style>
#prvek {color: red;}
</style>

<div id="prvek">obsah</div>


prvek bude červený
Yuhů
Profil
> Je lepsi DIV, nebo ta tabulka.......

div

> mam pocit ze bonusweb to dela nejak pres tabulku....

nemusíš kopírovat všechny zastaralé weby

> nemuzu v tech jejich kodech vyznat...............

to oni možná také ne

> co je to META.......

www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html

> kazdy "lepsi" stranky maj alespon 10*meta...

"lepší" znamená v tomto smyslu horší. Méně je více.

> ja mam jenom jeden kvuli cestine..........

gratuluji! To je optimální.
Možná ještě pouvažuj o description, ale zbytek je zbytečnost.

> je nejakej seznam vsech MET ? diks

seznam všech meta tagů z principu existovat nemůže, protože si každý vývojář softwaru může stanovit svoje. Ale mrkni na ten odkaz výše.
Kanalizator
Profil *
Trochu jsem to predelal.......zatim je to bez tech DIVu, ty si necham az to pochopim.......

Jestli mi muze nekdo prosim poradit..........mam tam sktipt na "upravu kurzoru" ale ten kurzor se tedkom pohybuje jenom v tom ramu, kde je ten skript.......... Co se musi udelat, aby se to mohlo pohybovat pres celou obrazovku.......myslym ze je to ten Z-index.......ale to mi nejak nefungovalo.....ma mi to fungovat ?
nemech@seznam.cz
Profil *
Muzete poradit? Mam problem. Webovou stranku jsem rozvrhnul do tabulky s levym sloupcem, hlavickou a prostrednim sloupcem. Do leveho sloupce jsem umistil obrazkove ikony s odkazy. Chtel jsem ale, aby tyto ikony sly dolu ne svisle,ale mirne zesikma zleva doprava. A zde je problem . Pouzil jsem absolutniho pozicovani a ejhle - najednou mi to dela tuto chybu:

**ikona 1**
---tady je kus volneho mista---
**ikona 2**
---tady je kus volneho mista-- ovsem kdyz do teto mezery najedu mysi a kliknu, spusti odkaz ikony 1
**ikona 3**

co s tim?
dik moc
Leo
Profil
"Pouzil jsem absolutniho pozicovani"

Proc? Leo
koukee
Profil *
ahojda mam dotaz, nejdou i zobrazit obrauzky a netusim cim to je:) teda mela bych vic dotazu tag jestli mi nekdo pomuze byla bych mu moc vdecna:)
nemech@seznam.cz
Profil *
Proc jsem pouzil absoultniho pozicovani? Prislo mi to jako nejjistejsi cesta k umisteni ikon. Deleal jsem to pred tim pomoci mezer navic,ale ty se mi tam zobrazovaly jako _
Je tedy nejake lepsi reseni? Jen pro informaci - jsem cistokrevny zacatecnik.
nemech@seznam.cz
Profil *
Akorat teda porad nevim,jak si s tim teda nejlip poradit, kdyz chci obrazkove odkazy usporadat jinak,nez jen ciste pod sebe pomoci <br> , ale zesikma a to v levem sloupci tabulky.
nemech@seznam.cz
Profil *
Akorat teda porad nevim,jak si s tim teda nejlip poradit, kdyz chci obrazkove odkazy usporadat jinak,nez jen ciste pod sebe pomoci <br> , ale zesikma a to v levem sloupci tabulky.
Patrik141
Profil *
No,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kdo my nauččíííí písat webbb strankyy a publikacia
habendorf
Profil
Patrik141: Asi nikdo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0