Autor Zpráva
lumpy
Profil
existuje nejaké prepojenie medzi java scriptom a premennými v php? Potreboval by som vytvoriť vstupné okienko, do ktorého napíšete meno a z neho sa vytvorí premenná v php, ktorú budete používať v chate...dá sa to nejako?
krteczek
Profil
ano, ty odešleš to vstupni okenko (formulář) na server.
přiklad foormu:

<form action="index.php?akcia=prihlasenie" method="post">
<input type="text" name="login">
<input type="password" name="pass">
<input type="submit" name="prihlas" value="prihlasit">
</form>

zpracování:

//to co je na stránce v name to je v php název proměnné
if((isset($_POST['prihlasit']))and(!empty($_POST['login']))and(!empty( $_POST['pass'])))
{
//tady si to zkontoluješ a případně přihlásíš
}
else
{
echo 'jmeno a/nebo heslo nesouhlasí';
}

nějak takhle ale netuším na co by mi u toho byl ten javascript :-D
24k
Profil *
?akcia

:D
fajzen
Profil *
Nerozumiem aké vstupné okienko... Ak myslíš niečo ako <input type="text">, tak stačí zadať inputu hodnotu name a potom je hodnota odoslaná cez toto okienko prístupná pomocou pola $_POST["name"], prípadne $_GET["name"]- záleží na nastavení v tagu <form> (ak sa nezadá nič, je to GET), príklad:

<form method="POST">
<input type="text" name="nick">
</form>

hodnota zadaná do tohto pola bude v skripte prístupná cez premennú $_POST["nick"]... Samozrejme by bolo treba "nick" najskôr odoslať na server (pridať do formulára <input type="submit">)
fajzen
Profil *
som pomalý :(
krteczek
Profil
24k:to víš dělám pro slováky nějaké drobnosti tak slovenčím :-D krteczek
lumpy
Profil
nie nie, ja som to myslel tak, aby sa v tomto kode:

<script>

x = prompt("Zadej svoje jméno", "");
document.write("Tvoje jméno tedy je ");
document.write(x);

</script>

stala premenna x premennou do php...
fajzen
Profil *
hmmm, a na čo to chceš???? veď PHP sa aj tak vykoná iba raz- pri natiahnutí stránky (teda ešte predtým na servery) , to znamená, že by si tú premennú mohol v skripte použiť až po ďalšom stahnutí stránky (aby tam bol kontakt so serverom) a teda je jednoduchšie dať tam obyčajný formulár, ako ti poradil krteczek alebo ja :)
okrem toho, ak by si aj mal nejaký vážny dôvod na hentaké riešenie, pochybujem, že to ide, lebo to mená zmysel!
krteczek
Profil
lumpy: ono by to šlo, ale musel bys ji odeslat na server a tam ji přijmout, to co chceš by _ASI_ šlo pomocí AJAX ale myslím že já bych to nezvládl (moc javascript nemám rád) a ty nejspíš taky ne, ale třeba se mýlím...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0