Autor Zpráva
Ondřej Strnad
Profil
Co je to prosím vás <tr> a <td>? Vidím to ve všech stránkách a nevím co to znamená. Děkuji
Ice
Profil
tagy na tvorbu tabulky. Hlavní je Table http://www.jakpsatweb.cz/html/tabulky.html
Anonymní
Profil *
1/ Jede webmaster vlakem a slysi <td></td> <td></td> <td></td> <td></td> <td></td>
2/ Jede webmaster Pendolinem a v puli ceste
Parse error: parse error in draha 9  on line 18

3/ Vyleze opilej webmaster z hospody a udela <blink>
Gekon
Profil
Anonymní
Haha, strašně jsem se zasmál...
MzM
Profil *
Gegkon a jak děláš tabulky? CSS? Asi jsem blbý, ale nějak mě nenapadá, jak se dá tabulka nahradit CSS..
koudi
Profil
MzM
Gekon ale mluvil o tabulkovém layoutu, ne tabulkách jako takových.
MzM
Profil *
koudi, a jak se da taulkovy layout nahradit css? Css je přece něco co stoji mimo html, jsou to dvě různé věci, css můžeš použít na tabulky nemůžeš tabulky nahradit css i když je to layout...
24k
Profil *
koudi > a jak vis ze mluvil o tabulkovem layoutu?
MzM
Profil *
navic, puvodni otazka zni, co je <tr> <td> a to je tabulka, nikde není řečeno, jestli je to tabulka jako taková nebo je tím udělané rozvržení stránky.
24k
Profil *
Presne tak, sme ted Koudiho nachytali na svestkach ( tabulkach ) ;)
Timy
Profil
MzM
"koudi, a jak se da taulkovy layout nahradit css? Css je přece něco co stoji mimo html, jsou to dvě různé věci, css můžeš použít na tabulky nemůžeš tabulky nahradit css i když je to layout..."
Nevím jak ty, ale já tady žádné tabulky nevidím - http://css.interval.cz/priklady/priklad-12-1.htm Tabulka se používá na tabulková data, na rozvržení stránky se používá CSS.

"navic, puvodni otazka zni, co je <tr> <td> a to je tabulka"
Není, <tr> vyznačuje řádek tabulky a <td> jednotlivou buňku. Tabulku jako takovou vyznačuje <table>.
MzM
Profil *
Timy, ano, <td> a <tr> skutečně označuje část tabulky, ne tabulku.
Nicméně pořád jsi asi nepochopil, co jsem chtěl říct. Chápu, že jsem se asi špatně vyjádřil. HTML NELZE nahradit CSS. Jesli ano, napiš celou stránku jako CSS. To prostě nejde. Stejně tak jako tabulky a CSS nejsou zaměnitelné. CSS se dá použít na formátování tabulky nebo paragrafů nebo divů, ale nemůžeš jini nic nahrazovat. Teda krom formátu obsaženém v html značkách. Takže abych se správně vyjádřil a nevnesl do toho zmatek. CSS může nahradit formátování html značek, nikoli význam.
PerToon
Profil
"CSS se dá použít na formátování tabulky nebo paragrafů nebo divů, ale nemůžeš jini nic nahrazovat."

Pokud napíšeš stránku se spoustou pozicovaných elemntů, můžeš si tak udělat něco co vypadá jako tabulka, pomocí CSS.
MzM
Profil *
No, je vidět, že v tom máte jasno.
DoubleThink
Profil *
Zpět k tématu - autor se ptal, co tyto elementy znamenají. Nic víc.

O tom, že jsou tabulky u tabulkových dat nenahraditelné, nemůže být sporu.

Nakonec jenom mnemotechnická pomůcka (respektive výrazy ze kterých tagy vznikly):

<tr> Table row = řádek
<td> Table data = normální (datová) buňka
<th> Table heading = buňka záhlaví
<col> Column = sloupec
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0